جهان

مبارزه ترامپ با باند ام‌‌‌‌‏اس ۱۳، گروه جنایتکار در آمریکا

دونالد ترامپ باند ام اس 13

(Photo by Spencer Platt/Getty Images)

دونالد ترامپ، کنگره را به تأمین بودجه اضافی برای اجرای قانون آمریکا و ادارات اجرایی مهاجرت فراخواند. این مسئله به دلیل افزایش جنایات باندهایی که مرتبط با مهاجرت‌‌‌‌‏های غیر قانونی است، صورت گرفت. ترامپ همچنین تاکید کرد که نیاز افزایش صدها دادستان و قضات مهاجرت به دلیل افزایش نیاز برای اخراج افراد بیشتر از آمریکا است. به گفته ترامپ در حال حاضر شش هزار آژانس مهاجرت و گمرک در سراسر امریکا کار می‌‌‌‌‏کنند که برای رسیدگی به تهدید باندها و مهاجران غیرقانونی کافی نیستند.

ترامپ در این سخنرانی مورد تشویق مقامات برنتوود، نیویورک و لانگ آیلند قرار گرفت. مناطقی که به شدت توسط خشونت و قتل توسط باند « MS-13 » تحت تاثیر قرار گرفته‌‌‌‌‏اند. باند « MS-13 » یک سازمان جنایی فراملیتی است که در دهه ۱۹۸۰ با خروج مردم از الساوادور طی فرار از جنگ داخلی در لس آنجلس شکل گرفت. از آن زمان تعدادشان در ایالات متحده بیش از ۱۰ هزار عضو رسیده است و در سراسر السالوادور، هندوراس، گواتمالا و مکزیک پخش شده‎اند. یکی از شعارهایشان « قتل، تجاوز، کنترل » است. از اوایل سال ۲۰۱۶، اعضای باند MS-13 ۱۷ نفر را در لانگ آیلند به قتل رسانده‌‏اند.

فیلترینگ در چین؛ هر روز پیشرفته تر از دیروز

چگونگی رهایی از افکار پریشان و در لحظه حال بودن

طرح اولیه کشتی نوح کشف شد/ دستور دقیق ساخت کشتی متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش

رشد شگفت انگیز این باند در ایالات متحده به دلیل هجوم گسترده مهاجران غیرقانونی نابالغ و گذر از مرز امریکا عنوان شده است. ترامپ در این خصوص گفت که حدود ۱۵۰ هزار تن از افراد غیر قانونی حاضر در سراسر آمریکا در دولت اوباما در امریکا مستقر شدند و ۴ هزار نفر از آن‌‌‌‌‏ها به لانگ آیلند رفتند. درواقع افراد زیر سن قانونی اولویت اول استخدام برای باند MS-13 محسوب می‌‌‌‌‏شوند.

پلیس آمریکا چندی پیش، ۱۷ عضو باند MS-13 را در لانگ آیلند و حدود ۱۲ نفر را به جرم قتل و سایر جرایم خشونت آمیز دستگیر کرد. دستگیری‌‌‌‌‏های اعضای باند سه ماه پس از کشته شدن چهار مرد جوان صورت گرفت که آن ها را در یک منطقه جنگلی محاصره کردند و با چاقو و چماق به قتل رساندند.

تصویر دو دوست صمیمی که بعد ها جسدشان در برنت‌‏وود در نیویورک یافت شد. جسد دختران بسیار دیگری نیز یافت شده است. عاملان باند MS-13 مظنونین قتل این دختران هستند. (AP Photo/Claudia Torrens)

ترامپ درباره مهاجمان گفت : « (مهاجمان) حیوان هستند. آن‌‌‌‌‏ها به مردم شلیک نمی‌‌‌‌‏کنند زیرا خیلی سریع عمل می‌‌‌‌‏کند. … (از چاقو و وسایل دیگر استفاده می‌‌‌‌‏کنند) دوست دارند به آن‌‌‌‌‏ها ضربه بزنند و ببرند، زیرا به این ترتیب دردناک‌‌‌‌‏تر است. »

در شهرهایی مانند نیویورک بطور آشکار سیاست‌‌‌‌‏ حفظ حریم شخصی در دادگاه‌‌‌‌‏ها، زندان‌‌‌‌‏ها و بر پلیس‌‌‌‌‏ها اعمال می‌‌‌‌‏شود و مهاجران غیرقانونی را از دستگیری توسط مقامات فدرال محافظت می‌‌‌‌‏کند. ترامپ از سیاست حریم شخصی انتقاد کرد و گفت که دولت او برای مقابله با آن‌‌‌‌‏ تلاش می‌‌‌‌‏کند.

مبارزه با مهاجرت غیرقانونی یکی از موضوعات کلیدی مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ بود. وعده‌‌‌‌‏های جسورانه ترامپ برای ساخت یک دیوار مرزی با مکزیک، مبارزه با جرم و جنایت باندها و ریشه کن کردن تروریسم گروه‌‌‌‌‏های اسلام گرا منجر به پیروزی وی در انتخابات شد.

داستان سردستگان جلادان چین : مائو زدانگ، دنگ شیائوپینگ، جیانگ زمین

زنی مسن با استفاده از زباله، زندگی خود را وقف ساخت خانه برای فقرا کرد

چرا تمرین معنوی فالون دافا در چین مورد آزار و شکنجه قرار دارد

اکنون با گذشت شش ماه، اعلام شده است که عبور غیر قانونی از مرز ۷۸ درصد کاهش یافته است و مجلس به تازگی با مبلغ ۱.۶ میلیارد دلاری وی برای تأسیس دیوار مرزی (بین مکزیک و امریکا) موافقت کرده است.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که آژانس مهاجرت و گمرک بر باند MS-13 فشار وارد کرده و بیش از ۲۷۰۰ عضو باند جنایتکار را (طی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۵۷ ) از کشور اخراج می‌‌‌‌‏کند.

هشت راه درمانی طبیعی،‌ برای رفع خستگی غدد آدرنال « فوق کلیوی »

چگونه به فرزندتان بیاموزید از خود دفاع کند

جدیدترین تحقیقات : مصرف نوشیدنی‌‌‌‏های الکلی، می‌‌‌‏تواند باعث تغییر ساختار مغز شود