جهان, فرهنگ و هنر

شوی ویکتوریا سیکرت پایان یافت ولی کیتی پری به دلیل لباسش از حضور در شو باز ماند

 شوی ویکتوریا سیکرت پایان یافت ولی «کیتی پری» به دلیل لباسش از حضور در شو باز ماند

کیتی پری در بنیاد استارکی هیرینگ ۲۰۱۵، جشنواره سنت پل در ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۵ در مین (Adam Bettcher/Getty Images for the Starkey Hearing Foundation)

روز گذشته نمایشگاه مد ویکتوریا سیکرت در شانگهای چین که در آن قرار بود کیتی پری، خواننده معروف پاپ به روی صحنه ‌‏رود، بدون حضور وی رسما خاتمه یافت. چرا که رژیم چین نظر خود را در این باره تغییر داده و ویزای وی را رد کرده است.

در حال حاضر کارکنان ویکتوریا سکرت در چین در حال شکایت به علت جاسوسی بخش ارتباطات (چین)، کشور میزبان هستند.

به گزارش خبرگزاری‌‏ها کارکنان ویکتوریا سیکرت می‌‏خواستند در مورد جایگزینی افرادی که ویزاهایشان ممنوع شده و ترتیبات جایگزینی آن‌‏ها صحبت کنند، اما گویا باید محتاط باشند؛ زیرا به نظر می‌‏رسد که دولت ایمیل‌‏های آن‌‏ها را زیر نظر دارد.

پری در رویداد نمایشگاه مد ویکتوریا سکرت قرار بود آواز بخواند. اما گویا به پری و شرکت ویکتوریا سیکرت هشدار ممنوعیت ورود داده شد.

اما علت عدم صدور ویزا چه بود؟

خواننده مشهور جهان که ابتدا گفته شد در چین اجرا دارد، بعد از بررسی رسانه‌‏های اجتماعی توسط دولت چین و یافتن عکسی از این خواننده آمریکایی با لباسی با تزئین گل آفتابگردان در سال ۲۰۱۵ در شهر تایپه در تایوان، ویزایش رد شد.

حزب کمونیست چین در مورد هرکسی که در مورد آزادی که طی انقلاب ۷۰ سال پیش از بین رفته، بسیار حساس است. بعضی گروه‌‏های ضد کمونیست، آفتابگردان را به عنوان نمادی برای بازگشت آزادی به چین در نظر می‌‏گیرند.

گل آفتابگردان لباس پری تنها عامل لغو ویزای وی نبوده است؛ وی در طول اجرایش، پرچم جمهوری چین – دولت مشروع در زمان انقلاب- که حزب کمونیست چین خارج از آن بود را به خود پیچیده بود.

 شوی ویکتوریا سیکرت پایان یافت ولی «کیتی پری» به دلیل لباسش از حضور در شو باز ماند

یکی از ساکنان محلی در حال مطالعه روزنامه‌‏ای که کیتی پری را با پرچم جمهوری چین در حال خوانندگی در تایپه نشان می‌‏دهد. (Sam Yeh/AFP/Getty Images)

در حالی که پوشش وی ممکن بود برای طرفداران تایوانی‌‏اش جالب باشد، اما توسط حزب کمونیست چین قابل قبول نبود.

به نقل از منبع پیج سیکس، در ابتدا به کیتی یک ویزا برای نمایش در نمایشگاه ویکتوریا سیکرت در شانگهای ارائه شد، اما مقامات چینی نظر خود را تغییر دادند و ویزا را رد کردند. مقامات چینی درمورد هریک از هنرمندانی که می‌‏خواهند در چین اجرا داشته باشند، ابتدا در رسانه‌‏های اجتماعی و گزارش‌‏های مطبوعاتی برای انجام هر نوع کاری که به نظر می‌‏رسد به کشور حمله کرده باشند، تحقیق می‌‏کنند.

ویکتوریا سکرت از « هری استایلز »، هنرمندی دیگراز گروه وان دایرکشن به جای پری استفاده کرد.

مدل‌‏ها و رسانه هر دو ممنوع شدند

کیتی پری تنها هنرمندی نبوده که توسط حزب کمونیست چین سانسور شده است. وی در حالی از ورود به چین ممنوع شد که خود را برای نمایشگاه شانگهای آماده می‌‏کرد.

مدل‌‏های دیگری چون « جی‌‏جی حدید »، « جولیا بلیکوا »، « کیت گریگریوا »، « ایرینا شریپووا » همه از ورود به کشور چین ممنوع شده‌‏اند. به عنوان مثال ممنوعیت حدید به دلیل انتشار یک ویدئو در اینستاگرام بود که توسط حزب کمونیست چین سانسور شد و بقیه ظاهرا به دلیل ابراز نظرات سیاسی یا پست‌‏هایی در رسانه‌‏های اجتماعی ممنوع شدند.

رژیم چین صدور ویزا را برای وبلاگ نویسان مد نیز ممنوع کرده است و تولیدکنندگان تلویزیون در این باره می‌‏گویند که نمی‌‏‌‏توانند فیلم های خود را خارج از محل تهیه کنند و برای تهیه فیلم در محل اجرا نیاز به مجوز ویژه دارند.

مطالب دیگر :

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد (ویدئو)

تغذیه مناسب برای جلوگیری از افسردگی (ویدئو)

محققان : پس از مرگ هنوز زنده هستید