جهان

روش متفاوت تربیتی مادر آمریکایی در فیس‌‌‏بوک/یادداشتی که هزاران نفر را به خود جلب کرد

روش متفاوت تربیتی مادر آمریکایی در فیس‌‌‏بوک/یادداشتی که هزاران نفر را به خود جلب کرد

 

مواقع بسیاری پیش می‌‌‏آید که فرزندان‌ از گوش دادن به پدر و مادر امتناع می‌کنند. این که چگونه فرد از کج‌خلقی دست بر‌‌دارد، به رفتار پدر و مادر هم بستگی دارد. وقتی مادر آمریکایی دریافت که پسرانش به حرف‌‌‏های وی توجهی ندارند، روش خلاقانه و هوشمندانه‌‌‌ای را پیدا کرد.

در اکتبر سال ۲۰۱۶، « آتم براندون » از شهر کلارکستون ایالت میشیگان، عکسی از یک یادداشت را در فیس‌بوک خود گذاشت که در آن آخرین « قوانین خانه » که همه،‌ مخصوصا سه پسرش باید پیروی کنند را نشان می‌داد. از یادداشت روی ترموستات، می‌شد حدس زد که چگونه براندون از این که « یک نفر » در خانه درجه‌ی حرارت را حتی زمانی که لازم نبود بالا می‌برد، به تنگ آمده است. پس از تذکرات مکرر، براندون تصمیم گرفت تا اخطاری طعنه آمیز به سه پسرش بدهد.

در یادداشت نوشته شده بود : در صورتی که جواب‌تان به همه این‌ سوال‌‌‏ها مثبت است، سیستم گرمایش را روشن کنید درغیر این صورت … روشن نکنید. « آیا گرمکن، شلوار گرم و جوراب ‌پوشیده‌اید؟ آیا ماه نوامبر (اواسط آبان) است؟ آیا شما قبض گاز را پرداخت می‌کنید؟ »

او گفت : « قبض گاز هزینه‌‌‏بر است. » موضوع دیگر این است که فرزند بزرگم شلوار کوتاه و پیراهن بسکتبال می‌‌‏پوشد و سردش است.

روش متفاوت تربیتی مادر آمریکایی در فیس‌‌‏بوک/یادداشتی که هزاران نفر را به خود جلب کرد

مدتی بعد عکس فیس‌بوک‌ وی بینندگان زیادی را با بیش از ۲۳ هزار اشتراک گذاری و ۳۱ هزار نظر به خود جذب کرد.

براندون از پاسخ افراد در فیس بوک غافلگیر شد. او به کانال تلویزیونی فاکس ۵۹ گفت : « هرگز فکر نمی‌کردم که این اتفاق بیافتد. خنده‌‌‏دار است … زیرا زمانی که پسرانم متوجه شدند این پست محبوب شده، گفتند : « مامان، ۳۳ هزار نفر هستند که حالا می‌دانند چقدر ما را ناراحت می‌‌‏کنی.‌ »

برخی از کاربران اظهار داشتند از روش براندون استفاده خواهند کرد. در حالی که برخی دیگر اظهار کردند که سبک تربیتی او را دوست نداشتند.

یک کاربر فیس‌بوک در این باره نوشت : « اگر بچه‌هایم سردشان باشد می‌توانند بخاری را روشن کنند. آن‌ها می‌دانند آن را روی چه درجه‌ای قرار دهند. از این که بچه‌هایم همیشه در خانه مجبور باشند ژاکت بپوشند احساس خوبی ندارم. گمان ‌کنم وقتی موضوع به آسایش فرزندانم می‌‌‏رسد، خسیس نیستم.‌ »

بنابراین، هر کسی روش متفاوتی برای تربیت فرزندان خود دارد. شما در مورد‌ مهارت‌های تربیتی براندون چه فکر می‌کنید؟

مطالب دیگر :

دو هزار سال تاریخ در قلب قلعه اختیارالدین (همراه با عکس)