جهان

دونالد ترامپ : انتشار ­­اخبار جعلی بهتر از سانسور است

رسانه‏های چپ گرایی از جمله سی‏ان‏ان، نیویورک تایمز و بی‏بی‏سی اخیرا به دلیل جعل اخبار یا انتشار اخبار از زاویه‏ای جانبدارانه و غیر واقعی مورد انتقاد شدید قرار گفته‏اند. (f11photo/Shutterstock)

ترامپ روز ۲۴ آگوست در توییتر خود نوشت : « غول‌‌‌‏های شبکه‌‌‌‏های اجتماعی، صدای میلیون‌‌‌‏ها نفر را خاموش کرده‌‌‌‏اند. نباید این کار را کرد؛ حتی اگر به معنی آن باشد که همچنان مجبور باشیم اخبار جعلی چون سی‌‌‌‏ان‌‌‌‏ان را بشنویم که رتبه‌‌‌‏شان به مراتب افت کرده است. مردم باید خودشان بسنجند که کدام خبر واقعی است و کدام خبر نیست، بدون هیچ سانسوری ! »

ویدئویی مخفیانه از مهندسان توییتر منتشر شده است که در مورد به اصطلاح « ممنوعیت سایه » یا به نوعی بلاک کردن طرفداران ترامپ و محافظه کاران بحث می‌‌‌‏کردند.

مدیرعامل توییتر اخیرا در مصاحبه‌‌‌‏ای با سی‌‌‌‏ان‌‌‌‏ان گفت که چپ‌‌‌‏گرا است.

« منوعیت سایه » بدین معنی است که یک شبکه اجتماعی، پست‌‌‌‏های شخص خاصی را از تایم‌‌‌‏لاین طرفدارانش بدون اطلاع آن‌‌‌‏ها مخفی می‌‌‌‏کند. یک روش این است که توییت‌‌‌‏های حساب‌‌‌‏های کاربری خاصی در نتایج جستجو به نمایش در نمی‌‌‌‏آیند.

همچنین توییتر حساب‌‌‌‏های برخی کاربران محافظه کار را با اتهام پست کردن مطالب « نژاد پرستانه » بسته است. این در حالی است که بیشتر کاربران لیبرال همچون « سارا جئونگ »، از کارکنان نیویورک تایمز صد‌‌‌‏ها پست مخرب درباره سفید پوستان توییت کرده است و حساب‌‌‌‏های کاربری لیبرال‌‌‌‏ها دست نخورده باقی مانده است.

ترامپ که پیوسته از توییتر استفاده می‌‌‌‏کند، روز ۲۶ ژوییه توییت کرد که « توییتر « ممنوعیت سایه » را برای جمهوری‌‌‌‏خواهان برجسته به کار می‌‌‌‏گیرد. این خوب نیست. فورا به این تبعیض و عمل غیر قانونی رسیدگی می‌‌‌‏کنیم ! خیلی‌‌‌‏ها شکایت کرده‌‌‌‏اند. »

گوگل، فیس‌‌‌‏بوک، اپل و اسپاتیفای همگی در روز ششم آگوست، بخش بزرگی از رسانه « اینفووارز » را که توسط « الکس جونز » اداره می‌‌‌‏شود، از سیستم حذف کردند.

ترامپ طی مراسمی در چارلستون در وست ویرجینیا گفت که دولتش در برابر سانسور سوشیال مدیا خواهد ایستاد.

او گفت :« ترجیح می‌‌‌‏دهم که اخبار جعلی داشته باشیم تا اینکه بخواهیم همه را از جمله لیبرال‌‌‌‏ها، سوسیالیست‌‌‌‏ها یا هر کسی را متوقف و سانسور کنیم … نمی‌‌‌‏توانید سانسور کنید. نمی‌‌‌‏توانید یک نفر را بگیرید و بگویید « خب چیز‌‌‌‏هایی که می گوید را دوست ندارم، پس می‌‌‌‏اندازیمش بیرون … برای همین با اخبار جعلی زندگی می‌‌‌‏کنیم. متنفرم از اینکه این را بگویم، اما انتخاب دیگری نداریم. زیرا تا اینجا این بهترین انتخاب است … ما به حقوق آمریکایی‌‌‌‏ها که عقیده‌‌‌‏شان را بیان کنند معتقدیم. »

مطالب دیگر :

منبع این اجساد از کجاست؟

چند تکنیک کاربردی برای کاهش مدت زمان بازی دیجیتالی کودکان

رسوایی شرکت چینی مدعی طراحی مرورگر وب ساخت چین