اپک بازار, جهان

تغییر موضع جورج کلونی نسبت به ترامپ

تغییر موضع جورج کلونی نسبت به ترامپ

جورج کلونی بازیگر و کارگردان سینما روی فرش قرمز جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو برای کارگردانی فیلم « Suburbicon » یک‌شنبه ۹ سپتامبر ۲۰۱۷

جورج کلونی ستاره هالیوود، در یک تغییر موضع ناگهانی از دیدگاه قبلی خود، رویکرد دونالد ترامپ در قبال کره شمالی را تحسین کرد.

تمجید کلونی از ترامپ بخشی از سرمقالهای بود که در ۱۴ مارس در مجله امور خارجه منتشر شد و کمتر از یک هفته پس از آنبود که مقامات کره جنوبی اعلام کردند که ترامپ موافقت کرده با « کیم جونگ اون »، دیکتاتور کمونیست کره شمالی دیدار کند.

کلونی در این مقاله نوشت : « اگر چه کمی زود است که درباره پایبندی کیم جونگ اون به توقف آزمایشهای موشکی خوشبین بود. اما در حال حاضر احتمال ملاقاتی بین کیم و رئیس جمهور دونالد ترامپ وجود دارد. »

وی افزود : « دولت فعلی اهداف بیشتری را در کره شمالی نسبت به دوران ریاست جمهوری اوباما دنبال کرده است. »

« مون جائه این » ‌رئیس جمهور کره جنوبی، به نقش ترامپ در زمینه کاهش تنشها در شبه جزیره کره بیش از سایرین اعتقاد دارد، اما اظهارات کلونی، از آنجا که وی رکوردار انتقادات مکرر از ترامپ در طیف وسیعی از مسائل است، غافلگیر کننده است. این بازیگر حتی در سپتامبر گذشته در مصاحبهای با وبسایتDaily Beast شدیدا از ترامپ انتقاد کرده بود.

احتمال دیدار تاریخی ترامپ و کیم در پی ادامه روند سیاست خارجی ترامپ که شامل تحریمهای شدید بینالمللی و تهدید به اقدام نظامی بوده، میسر شده است.

مون در ماه ژانویه در پی حاضر شدن کره شمالی به مذاکره با کره جنوبی از مواضع جدید آمریکا قدردانی کرد. دراین جلسه توافق شد که ورزشکاران کره شمالی در بازیهای المپیک زمستانی در کره جنوبی شرکت کنند.

در پی این توافق خواهر رهبر کرهشمالی برای بازیهای المپیک زمستانی به کرهجنوبی سفر کرد و طی ملاقاتی که با رئیس جمهور کره جنوبی داشت، از وی برای بازدید از کره شمالی دعوت به عمل آورد. مون این درخواست را نپذیرفت ولی به جای آن فرستادگانی را برای دیدار با کیم به پیونگیانگ فرستاد. این فرستادگان دعوت از ترامپ را برای گفتگو از کیم دریافت کردند.

تغییر موضع جورج کلونی نسبت به ترامپ

مون جائه این‌ رئیس جمهور کره جنوبی، (سمت راست)، در کنار کیم یو سونگ خواهر رهبر کره شمالی، (سمت چپ) قبل از شروع جلسه در دفتر ریاست جمهوری در سئول  (AFP/Getty Images)

 

تغییر موضع جورج کلونی نسبت به ترامپ

چونگ یو یونگ، رئیس دفتر امنیت ملی ریاست جمهوری کره‌جنوبی (سمت راست) در دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی (سمت چپ) در تاریخ ۵ مارس ۲۰۱۸ در پیونگ یانگ (South Korean Presidential Blue House via Getty Images)

ترامپ نخستین مقام آمریکایی خواهد بود که از زمانی که کیم دیکتاتور کمونیست قدرت را به دست گرفت است با وی دیدار میکند. ترامپ شرط لازم برای هر گونه مذاکره با کیم را ملزم به گفتگو درباره توقف برنامه هستهای کره شمالی دانسته است که کیم با این شرط موافقت کرده است.

ترامپ درتوئیتی در ۸مارس نوشت : « گفتگوی کیم جونگ اون با نمایندگان کره جنوبی در مورد منع تولید سلاحهای هستهای، موضوع دور از ذهنی نبود.در طی این مدت کره شمالی هیچ گونه آزمایش موشکی انجام نداده است که پیشرفت بزرگی محسوب میشود، اما تا زمانی که توافقی حاصل نشود، تحریمها به قوت خود باقی خواهند ماند. منتظر مهیا شدن شرایط برای این دیدار هستیم ! »

مطالب دیگر :

مدیر یک شرکت استعدادیابی : موفقیتم با داشتن قلبی مهربان و متواضع مرتبط است

تغذیه سالم در ایام نوروز (ویدئو)

موفقیت موقت ترودو در مقابله با تعرفه‌‌‌‏های ایالات متحده در هفته گذشته