جهان

بستنی زعفرانی ایرانی یکی از بهترین دسرهای جهان

(Screenshot via Youtube)

هم زمان با سال نوی میلادی، وب‌سایت مشهور « سی‌ان‌ان تراول (CNN Travel) »، بستنی زعفرانی ایران را در کنار مشهورترین دسرهای جهان نظیر ژلاتو و تیرامیسوی ایتالیایی، چیزکیک نیویورک، تارت لیمو فرانسه، باقلوا و کونفه ترکی، گولاب هندی و…  معرفی کرده است.

در فهرستی که این وب‌سایت منتشر کرده است نام و مشخصات پنجاه دسر برتر سنتی جهان از شرق آسیا گرفته تا آمریکای لاتین ذکر شده است. بسیاری از این دسرها برای جشن‌های آیینی و سال نو استفاده می‌شوند.

سی‌ان‌ان تراول در وصف بستنی زعفرانی ایرانی می‌گوید : « بستنی زعفرانی با زعفران و گلاب و پسته تهیه می‌شود. پس عجیب نیست که این بستنی ایرانی در سال نوی پارسی، نوروز مورد توجه باشد. »

به گفته این وب‌سایت، « از رنگ طلایی روشن تا عطر خوش آن، این بستنی مناسب بهار است. بستنی زعفرانی ایرانی در نوع خودش تجربه‌ای خاطره‌انگیز است و به‌ تنهایی توانسته بین سردترین دسرهای جهان جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. این بستنی را می‌توان بین دو نان ویفری گذاشت. این ویفرها مزه‌ای ملایم و بافتی ترد دارد. »

سی‌ان‌ان تراول در پایان می‌افزاید : « از تهران تا تهران‌جلس همه عاشق این بستنی معطر هستند. »

دسرهایی رنگارنگ و خوش عطر و مزه گوناگون از فرانسه، انگلیس، تایلند، مجارستان، نیوزلند و… که در این فهرست آمده‌اند هوش و حواس را از سر هر دوی مهمان و میزبان را می‌برد.

مطالب دیگر :

خطر انقراض اورانگوتان‌ها در نتیجۀ تخریب جنگل‌ها

پوتین : آماده مذاکره با آمریکا هستیم

بررسی افزایش زندان‌‏های مناطق مسلمان‌‏نشین چین بر روی نقشه