جهان

امکان تغییر قانونی ۱۸۱ ساله با راه‌یابی دو زن مسلمان به کنگره آمریکا

خانم ایلهان عمر، نماینده منتخب میه‌سوتا در کنگره ایالات متحده در حال سخنرانی در یک جلسه میتینگ انتخاباتی (Stephen Maturen/Getty Images)

راه‌ یافتن دو زن مسلمان به کنگره آمریکا باعث شده است که قانون ممنوعیت هرگونه پوشاندن سر برای اعضای مجلس نمایندگان در طول جلسات مورد بررسی مجدد قرار گیرد. این پوشش می‌تواند شامل روسری، شال، کلاه و… شود و این قانون از سال ۱۸۳۷ تاکنون اجرا ‌شده است.

خانم « ایلهان عمر » از ایالت مینه‌سوتا و خانم « رشیده طالب » از ایالت میشیگان، هر دو از حزب دموکرات هستند که از طریق انتخابات میان‌ دوره‌ای به مجلس ایالات متحده راه پیدا کرده‌اند.

به گزارش نیویورک پست، طبق پیشنهاد طرح شده که قرار است تبدیل به قانون شود، افراد می‌توانند در مجلس به دلایل مذهبی یا پزشکی از پوشش سر استفاده کنند.

ایلهان عمر می‌گوید : « واقعاً هیجان انگیز است که نکاتی را در قانون‌ پیدا کنیم که دیگر برای آمریکای مدرن امروزی جوابگو و مفید نیست. »

خانم بانی واتسون نیز یکی از نماینده‌های دموکرات کنگره است که از این حرکت استقبال کرده است. موهای وی به دلیل انجام شیمی درمانی ریخته است و به همین دلیل در خارج از منزل از یک کلاه استفاده می‌کند. اما هنگام حضور در جلسات مجلس آن را بر می‌دارد.

وی می‌گوید : « گمان نمی‌کنم هم اکنون در جلسات کلاه به سر بگذارم. اما فکر می‌کنم اگر شخص دیگری مشکلی مشابه من داشته باشد و بخواهد از چنین پوششی استفاده کند، باید این اختیار را داشته باشد. »

به گزارش واشنگتن پست، گروهی از دموکرات‌ها از جمله نانسی پلوسی، جیم مک گاورن، و خانم عمر منتخب کنگره در حال تلاش برای تغییر این قانون مصوب ۱۸۳۷ هستند.

مطالب دیگر :

مراقب باشید ! بیشتر وی‌پی‌ان ‌های رایگان و محبوب به دولت چین وصل هستند

چند راه ساده برای تقویت مفاصل

موسیقی ‌درمانی می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد