امنیت سایبری, فناوری

فیس‌‌‏بوک سه هزار کارمند را برای مبارزه با خشونت پخش زنده به کار می‌‌‏گیرد

فیسبوک

(Prykhodov/iStock)

مارک زاکربرگ، مدیرشرکت فیس بوک اعلام کرد این شرکت قرار است در سال آینده سه هزار نفر را برای نظارت بر گزارش مطالب نامناسب و مواردی مانند قتل و خودکشی و حذف انها از شبکه رسانه‌‌‏های اجتماعی به کار بگمارد.

زاکر برگ در یک پست فیس بوک اعلام کرد که این کارمندان علاوه بر ۴۵۰۰ نفری که در حال حاضر پست‌‌‏هایی که خارج از ضوابط فیس بوک هستند را بررسی می‌‌‏کنند، آغاز به کار خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : غلبه بر اعتیاد به تکنولوژی

راهکار جدیدی که فیسبوک به کار گرفته است، نشان می‌‌‏دهد که دست کم لازم بود نظارتی قوی‌‌‏تر از یک نرم افزار خودکار برای نظارت و بهبود کنترل بر پخش زنده شبکه راه اندازی شود؛ سرویسی که از زمان راه اندازی آن در سال گذشته با مضامین خشونت‌‌‏آمیز از طرف افراد خدشه‌‌‏دار شده بود.

به گفته پلیس، هفته گذشته، یک پدر در تایلند در پخش زنده فیس بوک دختر نوزادش را کشت. پس از گذشت بیش از یک روز و ۷۳۰ هزار بازدید، فیس بوک این ویدیو و چند ویدیوی دیگر از مکان‌‌‏هایی مانند شیکاگو و کلیولند که بینندگان را با خشونت خود شوکه کردند، حذف کرد.

زاکربرگ گفت : « به راهکار‌‌‏هایی می‌‌‏اندیشیم تا این ویدئو‌‌‏ها را آسانتر شناسایی کرده تا بتوانیم واکنش موثر سریعتری خواه وقتی کسی به کمک نیاز دارد یا پست نامناسب می‌‌‏گذارد انجام دهیم. »

بیشتر بخوانید : آیپد جدید به روز رسانی شده اپل با کمترین قیمت ممکن