فناوری, محصولات

آیپد جدید به روز رسانی شده اپل با کمترین قیمت ممکن

اپل آیپد آیفون

(Justin Sullivan/Getty Images)

اپل هفته گذشته، از نسخه به روز شده  تبلت‌‌‌‌‏های آی‌‌‌‌‏پد خود را با صفحه نمایش روشن‌‌‌‌‏تر رونمایی کرد. این تبلت از روز جمعه با قیمت پایه ۳۲۹ دلار آمریکا به فروش می‌‌‌‌‏رسد که تا بحال  کمترین قیمت برای یک تبلت با اندازه کامل از اپل  بوده است.

اپل اعلام کرد که مدل کوچکتر آیفون اس.ای در ورژن‌‌‌‌‏های ۱۲۸ و ۳۲ گیگابایتی به جای مدل‌‌‌‌‏های ۳۲ و ۶۴ گیکا بایتی را نیز ارائه خواهد کرد.

این به روزرسانی‌‌‌‌‏های سخت افزاری اپل بدون برگزاری هیچ گونه رویداد بزرگ رسانه‌‌‌‌‏ای اعلام شد. اپل قرار است در فصل پاییز از به روزرسانی آیفون محبوبش که ممکن است قابلیت‌‌‌‌‏های جدیدی مانند شارژ بی‌‌‌‌‏سیم، تشخیص چهره سه بعدی و صفحه نمایش منحنی داشته باشد، رونمایی کند .

مدل جدید آی‌‌‌‌‏پد قرار است از ۳۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی شروع شده و جایگزین ایپد اِر۲ ‌‌‌‌‏شود. این مدل کمی ارزان‌‌‌‌‏تر از آی‌‌‌‌‏پد مینی۴ است که فروشش با قیمت ۳۹۹ دلار برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی شروع می‌‌‌‌‏شود.

اپل همچنین از ساخت یک اپلیکیشن جدید برای ساخت ویدیو و به اشتراک گذاری آنها با دوستان در دستگاه‌‌‌‌‏های iOS خبر داد.

این قابلیت جدید در کنار امکانات زیاد آی‌‌‌‌‏مسیج که در سال‌‌‌‌‏های اخیر منتشر شد، اپل را به رقابت تنگاتنگ با برخی قابلیت‌‌‌‌‏ها در شبکه‌‌‌‌‏های اجتماعی مانند اسنپ کشانده است.

اپلیکیشن جدید با نام « کلیپس »، به کاربران اجازه افزودن توضیح عکس و نوشته‌‌‌‌‏های حبابی شکل در ویدیو‌‌‌‌‏ها می‌‌‌‌‏دهد. به طوری که کاربران می‌‌‌‌‏توانند آن‌‌‌‌‏ها را در شبکه‌‌‌‌‏های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام یا پیام‌‌‌‌‏رسان خود اپل به اشتراک بگذارند.

اما بر خلاف اسنپ یا دیگر برنامه‌‌‌‌‏های مشابه، کاربران می‌‌‌‌‏توانند شرح ویدیو را با صدای خودشان به ویدیو اضافه کنند.