دانش, ماورای دانش

ثبت وجود موجودات فرازمینی در تاریخ کهن چین

 ثبت وجود موجودات فرازمینی در تاریخ کهن چین

شن کوا دانشمندی مشهور در طول سلسله سونگ در چین بود

شن کوا ستاره شناس مشهور، ریاضیدان، زمین شناس، جانورشناس، دیپلمات، مهندس، مخترع، موسیقی دان، وزیر امور مالی و .. در زمان خود بود. وی در طول سلسله سونگ در چین (۹۶۰-۱۱۲۷) زندگی کرد. در نوشته‌‏هایش که موضوعات زیادی را پوشش داده است، قسمتی وجود دارد که به پرواز شی ناشناخته‌‏ فضایی اشاره می‌‏کند.

پروفسور « ژانگ لانکیآئو » از بخش چین دانشکده معلمان پکن در دهه ۱۹۷۰ در کتاب شن (کتاب با نام مقاله حوض رویایی نیز شناخته شده است ( کشف کرد که موجودات فرازمینی مانند مروارید توصیف شده‌‏اند. در قرن ۱۱ تا ۱۲ در چین، شن در جایگاه منبع معتبری بود که مورد مطالعه قرار گرفت. شن کوا به عنوان یکی از محققان برجسته چین محسوب شده که در پیشرفت علم در منطقه‌‏اش تاثیر به سزایی داشته است.

به گفته پل دانگ، نویسنده بیشتر مقالات موجود در نشریات محبوب چینی، پروفسور ژانگ « فکر ‌‏کرده بود که ممکن است این مسئله سرنخ بزرگی برای حضور شی پرنده از برخی از سیارات دیگر و فرود در محلی در نزدیکی یانگ‌‏ژو در چین باشد. »

سپس دونگ سردبیر مجله برای تحقیقات بیشتر درباره موجودات فرازمینی شد و با بسیاری از محققان و کارشناسان در این زمینه طی دوره‌‏ای ( اواخر دهه ۱۹۷۰ ، اوایل دهه ۸۰) همکاری کرد.

شن در کتابش نوشته است : « در سال های امپراطوری جیایو یک (سفینه فضایی) موجودات فرازمینی همانند مروارید روشن و درخشان به خصوص در شب اغلب در شهر با شکوه یانگژو از استان جیانگ سو ظاهر می‌‏شود. ابتدا شی پرنده روی دریاچه شهر تین ژانگ در شرق آنهویی و سپس روی دریاچه پش در شمال غربی شهرگویو در جیانگ سو دیده شد. بعدها آن را اغلب ساکنان محلی در نزدیکی دریاچه زینکای مشاهده کردند. »

شن همچنین نوشته است : « یک شب، مردی که در کنار دریاچه زندگی می‌‏کرد، در حالی که در حال مطالعه بود، مروارید درخشانی دید. این جسم درهای خود را باز کرد و جریان نور شدید همانند نور خورشید از آن خارج شد و سپس پوسته بیرونی باز شد، که به اندازه یک تخت بزرگ با مروارید بزرگ که به اندازه یک مشت با روشنایی سفید نقره فام در وسط قرار داشت. نور شدید نقره‌‏ای سفید، که از داخل بیرون می‎امد، برای دیدن چشم انسان بسیار زیاد بود؛ روشنایی سایه‌‏های هر درختی را در شعاع ۱۵ کیلومتر تحت تاثیر قرار داد. »

« منظره همانند طلوع آفتاب بود و نور سراسر آسمان و جنگل را فراگرفت و سپس ناگهان با سرعت فوق العاده روی دریاچه همانند غروب خورشید فرود آمد. همانطور که مروارید اغلب در شهر فانلیانگ در یانگ ژو ظاهر شد، ساکنان محلی که اغلب آن را دیده بودند، مکانی را ساختند و آن را مکان مروارید نامگذاری کردند. افراد کنجکاو اغلب از راه دور با قایق در انتظار بودند فرصتی برای دیدن مروارید غیر قابل پیش بینی بدست آورند. »

ایبو، شاعر گایو و شاهد عینی مروارید ماه شکل، شعری در مورد آن نوشت، اما بعد از چند سال این شعر حذف شد.

ژانگ گفت : این روشن و سرراست است و براساس توهم یا یک نشان مذهبی یا مانند آن نبوده است. وی همچنین یادآور شد که هیچ موجودی درخشنده‌‏ای همانند کرم شب تاب به اندازه نصف یک تخت بزرگ نبوده و همچنین آنقدر هم نورانی نبوده که با چشم غیرمسلح دیده شود. »

در همان کتاب، شن دیگر نظریات علمی را که اکنون می‌‏بینیم بیان کرده است. به عنوان مثال، او اولین توصیفی از کار قطب نمای مغناطیسی را ارائه کرده است. همچنین فسیل را شناسایی و تجزیه و تحلیل کرد؛ علیه نظریه وجود جزر و مد به دلیل خورشید صحبت کرد و آن را به گردش ماه نسبت داد و می‌‏دانست که خورشید و ماه مسطح نبوده و کروی شکل هستند.

مطالب دیگر :

کشف ردپای ۵.۷ میلیون ساله در یونان، نظریه تکامل انسان را به چالش می‌‌‏کشد

داستان کوتاه از آنچه چین بیش از همه پنهان می‌‌‏کند

راز موفقیت بنجامین فرانکلین