روانشناسی

داستان‌هایی که آرامش را برای فرزندانتان به ارمغان می آورد (قسمت اول)

داستان‌هایی که آرامش را برای فرزندانتان به ارمغان می آورد

(Alena Ozerova/Shutterstock)

میشل سوپرل (Michelle Superle)، استاد رشته ادبیات در کودکان، کسی که در مورد ایجاد رابطه بین حقوق کودکان و نوجوانان و ادبیات آنان تخصص دارد، در مورد اینکه چگونه می‏توانیم کودکان را برای خواندن و مطالعه بیشتر توانمند کنیم، نظراتی دارد. یک موردی که وی به آن اشاره دارد، وجود جایی نرم و راحت در زمانی مناسب و آرام برای مطالعه کودک است. به نظر او، وقتی از یک نوشیدنی همچون شکلات داغ در کنارت بخار بلند می‏شود، تکه‏های ذغال در بخاری در سرمای زمستان، نزدیکت می‏سوزد و گرمت می‏کند و شما لباس پشمی راحتی پوشیده‏اید و در جای نرمی در کنار بخاری نشسته‏اید، احساس راحتی به شما می‏دهد و موقعیت مناسبی است برای کودکتان تا بتوانید فعالانه او را در مطالعه شرکت دهید.

اما برای اینکه یک داستان، حسی دوست داشتنی به کودک بدهد و او از آن خوشش بیاید، تنها فراهم کردن محیط گرم و نرم مطالعه کافی نیست، او همچنین باید بخوبی تشویق شده و برانگیخته شود تا مفاهیم درست زندگی را بیاموزد. داستان‏های دوست داشتنی و بامزه، بخصوص در تعطیلاتی که کودکان فرصتی برای کسب آرامش نداشته‏اند و خیلی مشغول بوده‏اند، می‏تواند برایشان آرامش را به ارمغان بیاورد. ما چند داستان جالب و مناسب فصل زمستان را برایتان معرفی می‏نماییم :

توی مزرعه راحت بخواب : مزرعه خودشو برای زمستان آماده می‌کنه !

داستان‌هایی که آرامش را برای فرزندانتان به ارمغان می آورد

می‏دونی وقتی زمستان می‏یاد برای زنبورها، توت فرنگی‏ها، و مرغ‏های توی مزرعه چه اتفاقی می‏افته و آنها کجا می‏روند؟ با شروع این توصیف جذاب از خواب زمستانی یک مزرعه کوچک، شما می‏توانید همه آرامش زمان خواب و علاوه بر آن یک مزرعه و داستانهایش را با خود به رختخواب ببرید.

تصاویر پایین هر صفحه کتاب، دلپذیری داستان را بیشتر می‏کند و باعث می‏شود در کودک، حسی از به صدا در آوردن و توجه به روشنایی، و چگونگی ایجاد پوششی نرم از برف بر روی زمین… بیشتر شود. این داستان به نظر می‏رسد به یک ریتم فصلی اشاره دارد که آن را با احساسی از اینکه هر چیزی در جهان درست است و در جای خودش قرار دارد، عجین شده است.

این کتاب توسط ایوجنی دویل (Eugenie Doyle) نوشته شده است و توسط بکا استدلندر (Becca Stadtlander) نقاشی شده است.

مطالب دیگر :

چند تکنیک تاثیر گذار در کاهش استفاده از اینترنت در نوجوانان (ویدئو)

آزار جنسی کودکان یک مهدکودک در چین

چگونه کودکتان را از شیر بگیرید؟