زندگی, مهاجرت

ویزای توریستی استرالیا – زیرگروه ۶۰۰

سیدنی، استرالیا (Cameron Spencer/Getty Images for Tourism NZ)

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در بخش مهاجرت، اطلاعات مختلف مهاجرت به برخی کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏دهد . بیشتر مطالب ارائه شده از وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏های رسمی اداره مهاجرت هر کشور تهیه و صرفاً جهت افزایش اطلاع خوانندگان ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏گردند.

ویزای توریستی استرالیا، به متقاضیان اجازه‌‌‏ی بازدید از استرالیا برای تجارت یا تفریح و گردش و دیدار از بستگان و آشنایان را ارائه می‌‌‏کند. مدت زمان اقامت در استرالیا با این نوع ویزا ۳، ۶ یا ۱۲ ماه است.

ویزای ۶۰۰ به خصوص برای ایرانی‌‌‏هایی که مقیم کشور استرالیا هستند و قصد دارند برای  پدر و مادر یا خانواده خود ویزای توریستی استرالیا دریافت کنند، مناسب است.

مدارک مورد نیاز

مسافر استرالیا باید مدرک سفر معتبر و تایید شده به منظور شواهدی از هویت و تابعیت خود ارائه دهد. از جمله :

•           گذرنامه‌‌‏ی معتبر

•           شناسنامه‌‌‏ی ایرانی

•           کارت پایان خدمت

•           دو قطعه عکس جدید رنگی ۴*۶

•           مدارک مالی مانند گردش حساب بانکی از شش ماه اخیر که نشان‌دهنده‌ی توانایی مالی فرد متقاضی برای سفر به استرالیا است.

•           فتوکپی از ویزاهای گذشته علی الخصوص ویزاهای اروپا،انگلستان و آمریکا

•           مدارک مربوط به اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)

•           مدراکی دال بر اثبات این که فرد متقاضی توانایی مالی برای گذراندن مدت زمان مشخصی را در استرالیا دارد : مانند فیش حقوقی، قرارداد کاری یا  جواز کسب و کار، کارت بازرگانی

•           درصورت داشتن دعوت‌‌‏نامه، ارائه آن به‌‌‏انضمام مدارک تابعیت و آدرس کامل آشنایان ساکن استرالیا

•           عدم سوءپیشینه

•           جواب آزمایش پزشکی (مدیکال)

سایت رسمی استرالیا نام ۵۱ کشور را اعلام کرد که از تاریخ ۹ ماه می ۲۱۰۴، تابعان کشور‌‌‏های مذکور می‌‌‏توانند به‌‌‏صورت آنلاین درخواست ویزای توریستی خود را ارائه دهند.  ایران نیز در لیست ۵۱ کشور اعلام شده می‌‌‏باشد.

پیش از این، درخواست ویزای توریستی برای این کشورهای مذکور اعم از ایران می‌‌‏بایست به‌‌‏صورت فرم کاغذی و از طریق سفارت استرالیا در همان کشور انجام می‌‌‏شد.

پس از اقدام برای کسب ویزای توریستی، اگر در تغییری در محل آدرس زندگی و کار متقاضی بوجود بیاید، باید تغییرات ایجاد شده را به اداره‌‌‏ی مهاجرت استرالیا اطلاع دهد.

تمدید این ویزا از داخل استرالیا امکان پذیر است. بدین معنی که در صورتی که مایل هستید مدت زمان بیشتری در استرالیا اقامت داشته باشید، می‌‌‏توانید درخواست تمدید ویزا را ارسال کنید.

هزینه‌‌‌‌‌‏های مربوط به ثبت نام باید از طریق کارت اعتباری یا رسید بانکی پرداخت شود و ضمیمه‌‌‌‌‌‏ی فرم مورد نظر گردد. علاوه بر پرداخت هزینه‌‌‌‌‌‏های ثبت‌‌‌‌‌‏نام، کلیه‌‌‌‌‌‏ی آزمایشات پزشکی، گواهی‌‌‌‌‌‏نامه رانندگی یا هرگونه گواهی‌‌‌‌‌‏نامه یا آزمون‌‌‌‌‌‏های دیگر به‌‌‌‌‌‏عهده‌‌‌‌‌‏ی فرد متقاضی می‌‌‌‌‌‏باشد.

می‌‌‌‌‏توانید برای دریافت ویزای  مذکور به سایت رسمی مهاجرت استرالیا (در این قسمت) مراجعه و به‌‌‌‌‏صورت آن‌‌‌‌‌‏لاین اقدام نمایید.

شروع کار با باز کردن حساب کاربری « ایمی‌‌‏اکانت » ImmiAccount

به‌‌‏منظور درخواست آنلاین ویزای ۶۰۰، لازم است که در سایت اداره مهاجرت استرالیا، حساب کاربری ایمی‌‌‏اکانت باز کنید.

درخواست می‌‌‏تواند مستقیما توسط خود شما، یا از طرف آژانس مسافرتی ثبت شده ارسال گردد.

هنگام باز کردن ایمی‌‌‏اکانت جزئیات اطلاعات خود را در فرم وارد می‌‌‏کنید و می‌‌‏توانید هر زمان که مدارک‌‌‏تان آماده است آن‌‌‏ها را در پرونده آپلود و ذخیره کنید. هر زمان که تمام اطلاعات و مدارک کامل بود، می‌‌‏توانید پرونده را به صورت آنلاین ارسال کنید.

از طریق همین حساب، می‌‌‏توان پیشرفت پرونده و نتیجه را دنبال کرد.

آیا لازم است  که ویزا را در پاسپورت داشته باشیم؟

پس از دریافت این ویزا برای ورود به کشور استرالیا نیازی به داشتن برچسب ویزا در پاسپورت نیست. تاییدیه ویزا از طریق پست یا ایمیل به شما ارسال می گردد. با این وجود برای ایرانی‌‌‏هایی که قصد سفر به استرالیا دارند، پیشنهاد می‌‌‏شود که بر‌‌‏چسب ویزا را برای تسهیل خروج از کشور در پاسپورت داشته باشند.

برای دریافت برچسب ویزا لازم است با تعیین وقت قبلی به سفارت استرالیا در ایران مراجعه و با پرداخت مبلغ تعیین‌‌‏شده ویزا را دریافت کنید.

منتظر مقالات بعدی ما در بخش مهاجرت باشید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.