ایران, فرهنگ و هنر

طنین اجرای شهرداد روحانی در گیلان

طنین اجرای شهرداد روحانی در گیلان

شهرداد روحانی در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر – ۱۳۹۵

شهرداد روحانی موسیقی‌دان، آهنگساز و رهبر ارکستر‌ سرشناس ایرانی دیشب در زادگاهش شهر رشت به به همراه ارکستر سمفونیک گیلان به اجرا برنامه پرداخت. وی اردیبشهت سال گذشته نیز برای اجرا به این شهر سفر کرد.

روحانی در این خصوص گفت : « متاسفانه بیشتر امکانات در پایتخت تمرکز یافته و بهره مندی مخاطبان استان ها از کنسرت ها کمتر است به همین دلیل، اجرای کنسرت های من در شهرهای بزرگ و کوچک کشور برنامه ریزی شده است. »

شهرداد روحانی که از سمت مادر گیلانی و از سمت پدر تهرانی است می‌گوید که از موسیقی گیلان نیز به طور قطع در خلق آثارش بهره می‌گیرد.

شهرداد روحانی آهنگساز مطرح بین‌المللی، رهبر ارکستر، ویولنیست و پیانیست است که سابقه حضور در بسیاری از ارکستر سمفونی‌های معتبر دنیا از جمله ارکستر سلطنتی فیلارمونیک لندن، ارکستر سمفونی مینسوتا، سمفونی کلرادو، سمفونی سن دیگو، سمفونی ایندیاناپولیس، سمفونی نیوجرسی، سمفونی فیلارمونیک زاگرب، سمفونی جوانان آمریکا، و غیره را در کارنامه خود دارد.

وی رئیس و رهبر ارکستر سمفونی COTA لس آنجلس بوده است. اما شهرت روحانی در میان عامه مردم بیشتر به دلیل تنظیم و رهبری ارکستر کنسرت یانی است که به همراه ارکستر سلطنتی فیلارمونیک در فضای باز در پارتنون واقع در آتن پایتخت یونان انجام شد.

این کنسرت تحسین و نقد بینندگان را در پی داشت که به پربیننده‌ترین برنامه پخش شده از تلویزیون در آمریکا، و دومین موزیک ویدئوی پرفروش در تاریخ جهان تبدیل گردید.

مطالب دیگر :

ریشه‌‌‏های تاریک به وجود آمدن کمونیسم (قسمت اول)

چرا باید مدیتیشن را به بچه ها آموزش دهیم ؟

کاریز کیش، شهری شگفت‌انگیز زیر زمین