ایران, فرهنگ و هنر

سرانجام صدای « حبیب » مجوز گرفت

سرانجام صدای «حبیب» مجوز گرفت

حدود یک سال و نیم پس از درگذشت حبیب ، سرانجام مجوز رسمی انتشار تصویر و صدای وی صادر شد و حبیب در موزیک ویدئویی به نام « دیره » در کنار پسر خود، احمدرضا، هنرنمایی می‌کند.

حبیب محبیان، که به نام کوچک خود مشهور است خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه سرای ایرانی بود که در سال ۱۳۳۱ در منطقه شمیران تهران متولد شد. وی مراحل و مدارج آکادمیک موسیقی را یکی پس از دیگری پیمود و پس از حضور در تلویزیون ملی ایران، اولین آلبوم خود را به نام « مرد تنهای شب » در سال ۱۳۵۶ و پس از مرگ دردناک هم­زمان همسر و مادرش منتشر کرد.

وی در ابتدای دهه ۱۳۶۰، به دلیل فضای فرهنگی حاکم بر ایران به آمریکا مهاجرت کرد و به فعالیت هنری خود ادامه داد. پس از گذشت سه دهه در سال پرحادثه ۱۳۸۸ موفق شد که به ایران بازگردد.

او پس از سال­ها دوری از وطن در رامسر اقامت گزید. در سال­‌های حضور خود در ایران تلاش زیادی از سوی خود وی و دیگران شد تا بتواند در ایران اجرای کنسرت داشته باشد که متاسفانه هیچ گاه ممکن نشد. اما در سال­های حضور مجدد حبیب در ایران، قطعات و موزیک­ویدئوهای جدیدی توسط وی تولید شد. آثاری که هیچ وقت در زمان حیاتش مجوز رسمی دریافت نکرد.

مطالب دیگر :

برای پیوند عضو هرگز به چین سفر نکنید !

گفتگو با طاهره بهرامی (مهرآفرین)، بانوی نقال ایرانی (ویدئو)

وانوتو استفاده از کیسه‌‏های پلاستیکی را برای حفاظت از اقیانوس آرام ممنوع کرد