ایران, دانش

دانش‌‌‏آموزان ایرانی در شش المپیاد جهانی سال ۲۰۱۵، ۱۲ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۷ برنز کسب کردند

تیم المپیاد شیمی ایران در مسابقات ۲۰۱۵ آذربایجان با یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز در میان هشتاد و پنج کشور به مقام پنجم رسید. ((irysc

تیم المپیاد شیمی ایران در مسابقات ۲۰۱۵ آذربایجان با یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز در میان هشتاد و پنج کشور به مقام پنجم رسید. (irysc)

المپیاد جهانی دانش آموزی سال ۲۰۱۵ ازسیزدهم تیرماه درشهر جیانگ مای تایلند آغاز ودر سیزدهم مرداد در شهر جاوه مرکزی اندونزی به پایان رسید.

تیم المپیاد ریاضی ایران با کسب سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز در میان ۱۰۴ کشور به مقام هفتم رسید. این مسابقات در شهر جیانگ مای تایلند برگزار شد.

تیم المپیاد شیمی نیز در رقابت‌‌‏های ۲۰۱۵ آذربایجان که از تاریخ ۲۹ تیر تا ۷ مرداد برپا شد، یک مدال طلا، دو نقره و یک برنزکسب کرد و در میان هشتاد و پنج کشور به مقام پنجم رسید.

چهل هشتمین دوره المپیاد جهانی فیزیک از تاریخ ۱۴ تا ۲۱ تیر ماه در هندوستان برگزار شد و تیم ایران دو مدال طلا و سه نقره را از آن خود کرد ودر میان هشتاد و شش کشور به مقام هشتم رسید.

تیم المپیاد دانش اموزی ایران توانست یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز را در بیست و ششمین دوره المپیاد جهانی زیست شناسی کسب کند. برگزاری این مسابقات از تاریخ ۲۱ تا ۲۸ تیرماه در شهر آرهاوس دانمارک بود.

تیم المپیاد کامپیوتر ایران با دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در میان هفتاد و شش کشور به مقام ششم رسید. این دوره از مسابقات از ۴ تا ۱۱ مرداد ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد.

در رقابت‌‌‏‌‌‏ها‌‌‏ی امسال تیم ملی المیپاد جهانی نجوم و اخترفیزیک ایران نیز با کسب سه مدال طلا، چهار مدال نقره و سه مدال برنز به مقام قهرمانی جهان دست یافت. این رقابت‌‌‏ها از ۴ تا ۱۳ مرداد در شهر جاوه مرکزی اندونزی برپا شد.

این نخستین سالی است که در سال‌‌‏ها‌‌‏ اخیر دو دانش آموز دختر موفق به کسب مدال طلا شدند و دو دانش آموز دیگر هم مدال برنز کسب کردند.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.‎