تغذیه, سلامت

رژیم غذایی مدیترانه‌‌‌‏ای باعث بهبود عملکرد مغز می‌‌‌‏شود

رژیم غذای مدیترانه ای

(David Silverman/Getty Images)

 

محققان دریافتند که رژیم غذایی مدیترانه‌‌‌‏ای حاوی فواید بسیاری برای افراد در تمام سنین است. استفاده از این رژیم می‌‌‌‏تواند به بهبود عملکرد مغز کمک کند.

تحقیقات جدید در استرالیا نشان می‌‌‌‏دهد که رژیم مدیترانه‌‌‌‏ای باعث کاهش سرعت زوال عقل در افراد با این بیماری ‌‌‌‏می‌‌‌‏شود.

طبق تحقیقاتی انجام گرفته توسط تیمی از محققان در مرکز کلینیک دارو درمانی دانشگاه تکنولوژی سوینبرن، ملبورن رژیم غذایی مدیترانه‌‌‌‏ای دارای مزیت‌‌‌‏های بسیاری از جمله کاهش خطر سکته مغزی، بیماری قلبی و سرطان می‌‌‌‏شود و به بهبود عملکرد مغز کمک می‌‌‌‏کند.

این رژیم غذایی غنی از غذاهای گیاهی مانند سبزی‌‌‌‏های برگ‌‌‌‏دار، میوه و سبزیجات تازه، غلات، حبوبات، لوبیا، آجیل و به طور متوسط حاوی ماهی، لبنیات و مقدار کمی گوشت قرمز همراه با روغن زیتون (منبع اصلی چربی سالم رژیم) است.

تحقیقات با تجزیه و تحلیل ۱۸ مقاله بین سال‌‌‌‏های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ در مورد نحوه عملکرد شناختی مغز افراد حین استفاده از این رژیم صورت گرفت. بر اساس نتایج کسانی که از این نوع رژیم استفاده می‌‌‌‏کردند با سرعت کندتری به بیماری زوال عقل دچار شده‌‌‌‏اند و عملکرد شناختی مغز این افراد بهبود یافته است و همچنین خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در این نوع افراد کاهش یافته است.

افرادی که از رژیم مدیترانه‌‌‌‏ای استفاده می‌‌‌‏کنند همچنین تأثیرات مثبتی در بخش حافظه در زمینه‌‌‌‏های مختلف از جمله حافظه بلند مدت و کوتاه مدت (بخش فعال مغز) را تجربه کردند.

اگرچه زوال شناختی یکی از بیماری‌‌‌‏های مرتبط با افزایش سن است، اما نتایج تحقیقات مربوط به سالمندان نبوده و تأثیرات مثبت این نوع رژیم غذایی در افراد جوان‌‌‌‏تر هم مشاهده شده است.

نتایج مثبت استفاده از این نوع رژیم در سراسر جهان و حتی برای افراد خارج از منطقه مدیترانه مشاهده شده است. رژیم مدیترانه‌‌‌‌‌‏ای نشأت گرفته از فرهنگ غذایی مردمان کشورهای اسپانیا، ایتالیا و یونان است.

« روی هاردمن »، محقق درباره چگونگی تأثیر این رژیم بر عملکرد مثبت مغز گفت : « رژیم باعث کاهش پاسخ‌‌‌‏های التهابی، افزایش ریز مغذی‌‌‌‏ها، برقراری تعادل ویتامین و مواد معدنی موجود در بدن، تغییر اندازه چربی بدن با جایگزینی روغن زیتون به عنوان منبع اصلی چربی در رژیم غذایی، حفظ وزن و از بین بردن چاقی، بهبود پلی فنل‌‌‌‏ها در خون، بهبود سوخت و ساز انرژی سلولی و احتمالا تغییر میکرو-بیوتا موجود در روده می‌‌‌‏شود. »

وی استفاده از رژیم غذایی مدیترانه‌‌‌‏ای را در هر سنی برای رسیدن به تغییرات مناسب توصیه کرد. نتایج این تحقیقات در مجله مرز در تغذیه، Frontiers in Nutrition منتشر شده است.