تغذیه, سلامت

تاثیر روغن دارچین، بر عملکرد سلول‌های چربی

تاثیر روغن دارچین، بر عملکرد سلول‌های چربی

(Bukhta Ihor/Shutterstock)

 

تحقیقات نشان می‌‌‏دهند که روغن فرار سینامالدئید، ماده طعم‌‌‌‏دهنده موجود در دارچین سلامت سوخت ‌‌‏‌‌‏وساز بدن را افزایش می‌دهد.

به‌‌‏گفته تحقیقی درمجله متابولیسم سینامالدئید، سلول‌‌‏های ذخیره‌‌‏کننده چربی را القا می‌‌‏کند تا از طریق فرآیند ترموژنز یا « گرمازایی »، چربی سوزی را شروع کنند.

دانشمندان طی پژوهش‌‌‏های قبلی فهمیده بودند که این ماده در موش‌ها، از چاقی و افزایش قندخون جلوگیری می‌کند ولی مکانیسم آن مشخص نبود.

ژون وو، محقق آزمایشگاه واستادیار پژوهشی در دانشگاه میشیگان، عملکرد سینامالدئید و اثرش را روی انسان بررسی کرد.

ژون وو که استادیار فیزیولوژی مولکولی این دانشگاه نیز هست، می‌‌‏گوید :« دانشمندان دریافتند که این ترکیب روی سوخت وساز اثر می‌گذارد، و حالا ما می‌خواهیم به چگونگی این تاثیر در موش‌ها و درانسان‌ها پی ببریم. »

ژون و همکارانش، روی سلول‌‌‏های ذخیره‌‌‏کننده چربی یا « آدیپوسیت‌ها »، در داوطلبانی با سن، نژاد‌ و شاخص توده بدنی مختلف، آزمایش کردند. آنها متوجه شدند وقتی این سلول‌‌‏ها در مجاورت سینامالدئید قرارمی‌‌‏گیرند، میزان تولید آنزیم‌های بالابرنده سوخت وساز، و پروتئین‌‌‏های موثر در گرمازایی افزایش می‌‌‏یابد.

آدیپوسیت‌ها، به‌‌‏طور معمول انرژی را به صورت چربی ذخیره می‌‌‏کنند. در زمان  اجداد و نیاکان ما، ذخیره‌سازی انرژی برای مدتی طولانی مفید بود چراکه آنها همیشه به غذاهای پرچرب دسترسی نداشتند و چربی ذخیره‌‌‏شده در زمان کمبود غذا یا سرمای هوا، برای بدن استفاده می‌‌‏شد؛ یعنی آدیپوسیت‌ها، انرژی ذخیره‌‌‏شده را به گرما تبدیل می‌کردند.

وو می‌‌‏گوید : « در طول تاریخ، عموما کمبود انرژی مشکل‌‌‏ساز بوده، اما  طی سال‌‌‏های اخیر مازاد آن دردسر ایجاد کرده است ! بنابراین، معمولا وقتی بدن به انرژی نیاز ندارد، فرایند سوخت انرژی متوقف می‌شود. »

با افزایش شیوع چاقی، محققانی هم‌‌‏چون « وو » به‌دنبال راه‌هایی هستند که سلول‌های چربی را به سمت گرمازایی تحریک کرده و فرآیندهای چربی سوزی را دوباره راه بیندازند.

وو معتقد است که سینامالدئید ممکن است مکانیزم سوخت و سوز چربی را فعال کند. ازآنجاکه دارچین در صنایع غذایی مصرف زیادی دارد، استفاده از دارچین نسبت به دارو‌های سنتی، برای بیماران متقاعدکننده‌تر است.

وو گفت : « دارچین هزاران سال جزو رژیم غذایی ما بوده و مردم معمولا آن‌‌‏ را دوست دارند. بنابراین اگر در برابر چاقی نیز ما را محافظت کند، احتمالا پیشنهاد خوبی برای سلامت سوخت و ساز بدن بوده و پذیرش آن هم برای بیماران راحت‌تر است. »

وو تذکر داد که نیاز به مطالعات بیشتری است تا بهترین روش را برای استفاده از سینامالدئید پیدا کرد، که هم از مزایای آن سود برد و هم ازعوارض ناخواسته جلوگیری کرد.

اصل این مقاله ابتدا توسط دانشگاه میشیگان منتشرشده است.

مطالب دیگر :

چگونه پزشکان در چین به قاتلان تبدیل می‌شوند؟

سپر دفاعی در برابر آلودگی هوا (ویدئو)

با مشکل غبغب داشتن، چه کار کنیم؟ (فایل صوتی)