آشپزی

طرز تهیه دسر تیرامیسو

طرز تهیه دسر تیرامیسو

مواد لازم برای تهیه دسر تیرامیسو :

بیسکوییت لیدی فینگر : یک بسته

پنیر خامه‌‌‏ای بدون نمک (ماسکار پونه) : یک بسته

تخم مرغ : ۴ تا ۵ عدد

خامه قنادی به صورت فرم گرفته : ۲ لیوان

شکر : یک قاشق غذا خوری

وانیل : یک قاشق چای خوری

قهوه دم کرده غلیظ : یک لیوان

پودرکاکائو یا پودر قند : به مقدار لازم

طرز تهیه کیک گیلاس (ویدئو)

طرز تهیه پلو یونانی


طرز تهیه دسر تیرامیسو :

ابتدا سفیده‌‌‏ها را کاملا از زرده‌‌‏ها جدا می‌‌‏کنیم و زرده‌‌‏ها را به صورت بن‌‌‏ماری روی حرارت قرار می‌‌‏دهیم تا مقداری پخته شود. در حالی که هنوز روی حرارت است وانیل و شکر را به زرده‌‌‏ها اضافه می‌‌‏کنیم و تا زمانی که غلظت و رنگش به حدی رسید که کاملا کرمی شد و حالت چسبندگی پیدا کرد از روی حرارت برمی‌‌‏داریم و ماسکارپونه را به آن اضافه می‌‌‏کنیم.

خامه قنادی را با همزن آن قدر می‌‌‏زنیم تا فرم بگیرد و حجم پیدا کند. سپس مخلوط ماسکارپونه و زرده را به خامه اضافه کرده و خوب مخلوط می‌‌‏کنیم.

بیسکوییت‌‌‏های لیدی فینگر را آغشته به قهوه دم کرده می‌‌‏کنیم، چون ممکن است در هنگام خیس کردن، بیسکوییت‌‌‏ها در قهوه به شدت نرم شوند و یا بشکنند، می‌‌‏توانیم بعد از چیدن آن ها در ظرف مورد نظر، با استفاده از برس آنها را آغشته به قهوه کنیم تا نمناک شوند.

پس از این مرحله کرم آماده شده را روی تمام سطح بیسکوییت‌‌‏ها ریخته تا کاملا آن را پوشش دهد. سپس ردیف بعدی بیسکوییت‌‌‏های آغشته به قهوه را می چینیم و باقی کرم را روی آن ریخته و پهن می‌‌‏کنیم.

سپس ظرف را در یخچال به مدت حداقل ۱۰ ساعت می‌‌‏گذاریم تا سفت شود. در هنگام سرو می‌‌‏توانیم از پودر کاکائو یا پودر قند برای تزیین استفاده کنیم.

در اپک‌‌‌‌‌‏تایمز فارسی تمام غذا‌‌‌‌‌‏ها، شیرینی‌‌‌‌‌‏ها، کیک‌‌‌‌‌‏ها و نوشیدنی‌‌‌‏ها مطابق دستور العمل تهیه می‌‌‌‌‌‏شوند و پس از گرفتن تصاویرشان، به شما تقدیم می‌‌‌‌‌‌‏شوند.

مطالب دیگر :

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد (ویدئو)

اصول اساسی گفتگو برای حل اختلافات زناشویی (فایل صوتی)

کمک یانگوم به زلزله‌زدگان ایران