چین, نه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست

اپک تایمز – نه شرح و تفسير درباره‌ي حزب کمونيست – پيش‌گفتار

بيش از يك دهه پس از سقوط اتحاد جماهير شوروي سابق و رژيم‌‌هاي كمونيستي اروپاي شرقي, جنبش كمونيستي بين‌المللي در سراسر دنيا مردود شمرده شده است. سقوط حزب كمونيست چين (ح‌ك‌چ) صرفاً مستلزم زمان است.

به هرحال، ح‌ك‌چ قبل از سقوط كاملش، درحال تلاش است تا سرنوشت خود را با ملت چين، ملتي با تمدني ۵۰۰۰ ساله، گره بزند. اين فاجعه‌اي براي مردم چين است. مردم چين هم‌اکنون بايد با سؤال‌هاي قريب‌الوقوعي در مورد چگونگي نگرش به ح‌ک‌چ، چگونگي تحول چين به جامعه‌اي بدون ح‌ک‌چ و چگونگي منتقل کردن ميراث چيني روبرو شوند. درحال حاضر اپک تايمز درحال انتشار سري مقالات ويژه‌اي با عنوان ”نه شرح و تفسير در مورد حزب كمونيست“ است.

با درك تاريخ حقيقي حزب کمونیست چین, مي‌توانيم از پيش‌آمدن و رخ دادن دوباره‌ي چنين حوادث تلخي براي ابد جلوگيري كنيم.

قبل از اين‌كه تاريخچه‌ي ح‌ک‌چ به پايان برسد، ما درصدد آن هستيم تا نظري پاياني را در مورد آن و جنبش کمونيستي بين‌المللي كه درمدت بيش از يك قرن بلايي براي بشريت بوده است، ارائه دهيم.

ح‌ک‌چ در طول هشتاد و چند سال خود، به هر چيزي که دست زده، با دروغ‌ها، جنگ‌ها، قحطي، استبداد، قتل عام و ترور به آن صدمه زده است. اعتقادات و اصول سنتي به‌طور خشونت‌آميزي نابود شده‌اند. مفاهيم اصلي اخلاقي و ساختارهاي اجتماعي با زور متلاشي شده‌اند. همدلي، عشق و هماهنگي ميان مردم به ستيز و تنفر تحريف شده است. آرزوي متکبرانه‌ي ”جنگ با آسمان و زمين“ جايگزين ستايش آسمان و زمين و سپاس‌گزاري از آن‌ها شده است. نتيجه‌ي آن‌ها سقوط كامل سيستم‌هاي اجتماعي، اخلاقي و زيست‌محيطي و بحراني ژرف براي مردم چين و در حقيقت براي بشريت بوده است. تمام اين فاجعه‌ها از طريق برنامه‌ريزي و سازمان‌دهي حساب شده و تحت كنترل ح‌ک‌چ ببار آمد.

همان‌طور كه يك قطعه شعر معروف چيني مي‌گويد، ”من به خاطر نابودي گل‌ها بيهوده افسوس مي‌خورم“. پايان رژيم كمونيست كه براي بقا دست و پا مي‌زند, نزديك است. روزهاي قبل از سقوط آن درحال شمارش معکوس است. اپک تايمز معتقد است که اكنون پيش از سقوط كامل ح‌ک‌چ، براي اين‌که به‌طور کامل آشکار شود که چگونه اين بزرگترين فرقه، نمايانگر شرارت تمامي زمان‌ها و مکان‌ها بوده است، زمان مناسبي است تا نگاه جامعي به عقب بيندازيم. ما اميدواريم آن افرادي كه هنوز توسط ح‌ک‌چ فريب خورده‌اند، اکنون ماهيت آن را به وضوح ببينند، زهر آن‌را از روح خود پاک کنند، ذهن‌شان را از کنترل شيطاني آن رها کنند، خودشان را از غل و زنجير ترور آزاد کنند و براي هميشه تصورات باطل درباره‌ي آن‌را رها کنند.

حكومت ح‌ك‌چ‌ از تاريك‌ترين و مضحک‌ترين صفحات تاريخ چين است. در ميان ليست جنايات بي‌پايانش, شرم‌آورترين آن مي‌بايست آزار و شكنجه‌ي فالون گونگ باشد. در آزار و شكنجه‌ي « حقيقت- نيكخواهي- بردباري »، جيانگ زِمين آخرين ميخ را به تابوت ح‌ك‌چ كوبيد. اپک تايمز معتقد است با درك تاريخ حقيقي ح‌ك‌چ, مي‌توانيم از پيش‌آمدن و رخ دادن دوباره‌ي چنين حوادث تلخي براي ابد جلوگيري كنيم. درعين حال اميدواريم كه هر يك از ما عميقاً بينديشيم و بررسي كنيم كه آيا ترسويي و سازش‌كاري ما، باعث شده است که در بسياري از تراژدي‌هايي كه مي‌توانست از آن‌ها جلوگيري شود شريک جرم باشيم.

 

عناوين نُه شرح و تفسير درباره‌ي حزب کمونيست عبارتند از :

  1. حزب كمونيست چيست؟
  2. چگونگي پيدايش حزب کمونيست چين
  3. حكومت استبدادي و ظالمانه‌ي حزب کمونيست چين
  4. حزب کمونيست چين چگونه يك نيروي ضد جهان هستي است
  5. تباني جيانگ ‌زمين و حزب کمونيست چين براي آزار و اذيت فالون ‌گونگ
  6. چگونگي نابودي فرهنگ سنتي به دست حزب کمونيست چين
  7. تاريخچه‌ي كشتار حزب کمونيست چين
  8. چگونه حزب کمونيست چين فرقه‌اي شيطاني است
  9. سرشت عاري از وجدان حزب کمونيست چين

Comment

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*