چین, فرهنگ

چيني‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟

چيني‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟

چيني‌‏ها درباره سال خروس چه می‌‏گویند؟
(Pand P Studio/shutterstock)

امسال، سال نوي چيني که سال خروس است از 28 ژانويه آغاز مي‌‏شود و تا 15 فوريه 2018 ادامه دارد.

هر سال نو در بروج فلكي چيني شامل يكي‌‏از 12 نماد حيوان است. با‌‏توجه به 5 عنصر كيهان‌‏شناسي چيني (فلز، چوب، آب، آتش و خاك كه سمبل انرژي چرخه‌‏اي جهان هستند)، سال 2017، سال خروس آتشين است؛ يعني سالی است كه بايد سخت كار كنيد و براي رسيدن به اهدافتان صبور باشيد.

چيني‌‏ها، سال خروس را به‌‏طور كلي تركيبي از عدالت و انصاف، مبالغه و اثربخشی و بهره‌‏وري مدیریتی مي‌‏دانند. گفته مي‌‏شود كه خروس آتشين داراي فضائلي هم‌‏چون عدالت، پشتكار و وضوح و روشنی است و كساني را كه به‌‏قدر كافي آن‌‏ها را درك مي‌‏كنند، سخاوتمندانه پاداش مي‌‏دهد. خروس با وجود غرور و ظرافتش، حيوان زيبايي است.

افراد متولد سال خروس داراي خصوصيات اخلاقي زيرهستند.

شجاع و لجباز

خروس اولين موجودي است كه صبح از خواب برمي‌‏خيزد و با صداي خود ديگران را نيز بيدار مي‌‏كند. آن‌‏ها شجاع و جوان‌‏مرد هستند. هنگام مواجه با فشار، استرس و ناملايمات، به مراتب فراتر از آن‌‏چه كه براي غلبه‌‏بر شرايط نياز است، پیش مي‌‏روند.

استادان كار سخت

متولدين سال خروس معمولاً متفكر و اهل مکاشفه هستند. آن‌‏ها نسبت به فرصت‌‏هاي ايجاد شده هشيار هستند و اغلب به فراتر از آن مي‌‏نگرند. آن‌‏ها مي‌‏توانند استادان كارهاي دشوار باشند و نكات كليدي را به‌‏خوبي دريافت كنند و رفتار ديگران را نیز به‌‏خوبي زير‌‏نظر بگيرند. اعتماد‌‏به نفس ذاتي و برتري آن‌‏ها تأثير مثبتي بر انجام امور مي‌‏گذارد به‌‏طوری که کارها با راندمان بالا و كيفيت خوب انجام می‌‏شوند.

خلاق و هنري

بيشتر آن‌‏ها نسبت‌‏به زندگي حرفه‌‏اي خود نگرشي بسيار جدي دارند. آن‌‏ها شايسته و شجاع هستند به همين دليل مشاغلي كه به طراحي، خَلق اثر و هوش مربوط است، انتخاب خوبي براي آن‌‏هاست. آن‌‏ها قادرند خيلي زود با شغل و محيط كار خود سازگار شوند.

آرام و عاشقانه

آن‌‏ها مملو از عشق هستند و شریکشان هميشه با هديه‌‏هاي مختلف غافل‌‏گير مي‌‏شود. آن‌‏ها ترجيح مي‌‏دهند زمان خود را با اعضاي خانواده و دوستان خود سپری کنند. بيشتر آنها ازدواجي شاد و هماهنگ خواهند داشت. به‌‏علاوه، به‌‏دليل ويژگي‌‏هاي شخصيتي جذابشان، روابطشان با ديگر اعضاي خانواده نيز خوب است.

مد روز

اكثر متولدين سال خروس زيبا هستند. آن‌‏ها ترجيح مي‌‏دهند سبك خود را در لباس پوشيدن بيابند. همان‌‏گونه كه دوست دارند ظاهر و رفتار خود را به‌‏نمايش بگذارند، دوست ندارند دنباله‌‏رو ديگران باشند. آن‌‏ها خون‌‏گرم هستند و دوست دارند هميشه مشغول و مرتب باشند.

مغرور و اعتماد به‌‏نفسي بالا

خروس در توانايي‌‏هاي خود بي‌‏نهايت اعتماد به‌‏نفس دارد و دوست دارد دستاوردهای خود را به رخ ديگران بكشد. این کار می‌‏تواند برای ديگران آزاردهنده باشد. آن‌‏ها بسيار منتقد هستند و فكر مي‌‏كنند هميشه حق با آن‌‏هاست و دوست دارند براي بقيه نطق كنند. در برخي مواقع مي‌‏توانند بيش‌‏از حد صريح و كوته‌‏فكر شوند.

بي‌‏طاقت

اكثر متولدين سال خروس بردبار نيستند و روي برخي مسائل سماجت مي‌‏كنند. ممكن است نسبت به موضوعی به‌‏شدت و سريع علاقه‌‏مند و لحظه‌‏اي بعد بي‌‏علاقه شوند. بنابراين بايد نسبت به آن مسئله به اندازه كافي ايمان و صبر داشته باشند. با اين‌‏وجود در محل كار، بسيار وقت‌‏شناس هستند.

متولدين سال خروس به‌‏طور معمول، بازيگر، ورزش‌‏كار، طراح مد، متخصص زيبايي، سياست‌‏مدار، نويسنده و پليس می‌‏شوند.

سال خروس معمولاً براي كساني كه صبور و خودكفا هستند، همراه‌‏با موفقيت‌‏هاي بسيار است. بهتر است در سال خروس پيش‌‏از سرمايه‌‏گذاري‌‏هاي سريع و آسان در كسب و كار بیشتر فکر کنید و مراقب باشيد.