چین, دیدگاه, رژیم

« نسل‌‏کشی آرام » موضوع گزارش جدید برداشت اعضای بدن در چین

۱.دیوید ماتاس، گزارش جدیدی از حجم زیادی از برداشت اعضای بدن در چین را در باشگاه مطبوعات در واشنگتن ارائه می‌‏دهد. ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶. (Lisa Fan/Epoch Times)

۱.دیوید ماتاس، گزارش جدیدی از حجم زیادی از برداشت اعضای بدن در چین را در باشگاه مطبوعات در واشنگتن ارائه می‌‏دهد. ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶. (Lisa Fan/Epoch Times)

واشنگتن- نویسندگان گزارش جدید برداشت اعضای بدن در چین، یافته‌‏های خود را در باشگاه ملی مطبوعات ارائه دادند و از آن به‌‏نام « نسل‌‏کشی آرام » نام بردند که باعث برداشت بیش‌‏از ۱ میلیون عضو پیوندی بدون رضایت اهداکنندگان آن شده است.

« دیوید کلیگور »، نماینده سابق مجلس کانادا و یکی‌‏از این نویسندگان گفت، « این نسل‌‏کشی با الگوی شاه لئوپولد خونخوار (وی در سال ۱۸۶۵ به پادشاهی بلژیک منصوب شد و جمهوری کنگو را اشغال کرد) در کنگو و نسل‌‏کشی در کامبوج و دارفور مطابقت دارد. »

محققان می‌‏گویند، « لئوپولد »، پادشاه بلژیک، با تجارت برده در کنگو باعث مرگ ده‌‏ها میلیون نفر شد و در کامبوج و دارفورِ سودان، دولت و نیروهای شبه‌‏نظامی دست‌‏به پاک‌‏سازی قومی و نژادی و به‌‏همراه آن قتل‌‏عامی وسیع زدند.

این مطالعه، با‌‏عنوان « محصول خونین/ کشتار : به‌‏روز‌‏رسانی »، بر‌‏مبنای کار قبلی این نویسندگان انجام شده است.

این گزارش می‌‏گوید که بیمارستان‌‏های سراسر چین تقریباً بین ۶۰هزار تا ۱۰۰هزار عضو را از سال ۲۰۰۰، هرساله پیوند زده‌‏اند. آمار تلفات این کار نامشخص است؛ اگرچه با‌‏توجه به بیانیه‌‏های پزشکان چینی این احتمال وجود دارد که در بیشتر موارد یک پیوند برابر با یک مرگ بوده باشد.

به‌‏گفته « دیوید ماتاس »، وکیل کانادایی که به‌‏مدت یک دهه در این باره تحقیق کرده است و یکی از نویسندگان این گزارش، « نتیجه نهایی این به‌‏روز‌‏رسانی و در‌‏واقع کار قبلی ما این است که چین به‌‏منظور دست‌‏یابی به عضو پیوندی، در کشتار جمعی زندانیان عقیدتی و به‌‏ویژه تمرین‌‏کنندگان روش معنوی فالون‌‏گونگ (یا فالون دافا)  دخالت دارد. »

ماتاس افزود، « ما ۷۰۰ بیمارستان را بررسی کردیم و برخی از آن‌‏ها را با جزئیات زیادی مورد بررسی قرار دادیم. با در‌‏نظر گرفتن ارقام رسمی چین توانستیم به حجم پیوند تنها چند بیمارستان دست یابیم. برخی از این بیمارستان‌‏ها نسبتاً جدید هستند و یا به‌‏تازگی دست به‌‏عمل پیوند زده‌‏اند؛ که این نمی‌‏تواند بدون اعتماد به تأمین مداوم عضو صورت گرفته باشد. »

اتان گاتمن. (Lisa Fan/Epoch Times)

اتان گاتمن. (Lisa Fan/Epoch Times)

« اتان گاتمن »، روزنامه‌‏نگار و سومین نویسنده این گزارش اظهار داشت که تعداد بیمارستان‌‏هایی که توانایی انجام هزاران پیوند در سال را دارند « نفس‌‏گیر » است. « تصاویر آن مهیج است. کارکنان پزشکی هم‌‏چون یک تیم فوتبال وارد زمین می‌‏شوند. »

و یا شاید شبیه جوخه نظامی هستند.

« شیا کیانگ »، رئیس مرکز پیوند کبد در بیمارستان Renji در سال ۲۰۰۵ اظهار داشت : « در مدیریت تیمم از روحیه نظامی استفاده می‌‏کنم. حتی اعضای کادر پزشکی باید ۲۴ ساعته تلفن همراهشان در‌‏دسترس باشد؛ زیرا هر لحظه امکان عمل پیوند کبد و یا برداشت آن اتفاق بیفتد. ما پزشکان باید در همه حال آماده‌‏باش باشیم. »

ماتاس اظهار داشت : « آن‌‏چه که مشاهده کردیم گسترش صنعت پیوند در چین بوده است. چین در تأمین عضو پیوندی هیچ‌‏گاه با‌‏مشکل مواجه نبوده؛ تنها محدودیت‌‏های موجود تعداد پزشک، تخت، پرستار و محدودیت آموزشی بوده است؛ که این مشکل با افزایش سالانه ظرفیت و ابزار حل شده است. »

هنگامی که از این نویسندگان پرسیده شد که آیا یافته‌‏های خود را یک نسل‌‏کشی در‌‏نظر می‌‏گیرند، گاتمن پاسخ داد : « کلمه نسل‌‏کشی معنای مشخصی در حقوق بشر دارد. به‌‏نظر من این یک نسل‌‏کشی آرام و قطره‌‏ای است. »

دیوید کلیگور. (Epoch Times)

دیوید کلیگور. (Epoch Times)

ماتاس اظهار داشت که از ادبیات خود حزب کمونیست درباره فالون‌‏گونگ روشن است که این گروه با مجازات مرگ مورد هدف قرار گرفته است. « اگر به تبلیغات وسیعی که علیه فالون‌‏گونگ صورت گرفته، نگاه کنیم، متوجه می‌‏شویم که این تبلیغات با نفرت و اظهارات خلاف پر شده است. »

وی در ادامه این کنفرانس خبری گفت : « نتیجه‌‏گیری نهایی ما گذشته از این حقیقت که تعداد زیادی پیوند در چین صورت می‌‏گیرد، این است که چین باید به آن‌‏چه که در این‌‏جا در‌‏حال وقوع است، پاسخ دهد. »