جهان, چین, دموکراسی و حقوق بشر

نامه‌ای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

نامه‌ای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

جنیفر زِنگ، نویسنده، محقق و فعال حقوق بشر چینی که در آمریکا زندگی می‌کند، در آستانه سفر رئیس جمهور آمریکا به چین، طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به دونالد ترامپ؛ افشا کرد که حزب کمونیست چین وی را تهدید کرده است که حق ندارد با رئیس‌جمهور آمریکا تماسی برقرار کند.

خانم جنیفر زنگ، زمانی که در چین بود و درحالی که یک دختر خردسال داشت، به خاطر باورهایش و به خاطر تمرین روش معنوی فالون گونگ‌، توسط حزب کمونیست چین روانه‌ی اردوگاه کار اجباری شد.

فالون ‌گونگ (فالون دافا) نام یک روش معنی سنتی چینی و باستانی است که از سال ۱۹۹۲ در چین رواج پیدا کرد و تأثیرات چشمگیر آن در ارتقای سلامتی جسمی و روحی مردم موجب شد، بیش از یکصد میلیون نفر از مردم چین به آن گرایش پیدا کنند. از سویی دیگر گسترش این روش با آموزه‌هایی معنوی و سنتی‌اش، باعث شد تفکر الحادی کمونیسم به چالش کشیده شود، به همین خاطر حزب کمونیست چین از سال ۱۹۹۹ روش فالون‌گونگ را ممنوع اعلام کرد و سرکوب و آزار وسیعی را علیه مردمی آغاز کرد که این روش را تمرین می‌کردند.

نامهای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

جنیفر در حال انجام مدیتیشن فالون دافا

شرح زندگی و دوران رنج‌آوری که جنیفر در اردوگاه کار اجباری گذراند در فیلم مستند « چینِ آزاد، شهامت باور داشتن »  به کارگردانی مایکل پرلمن به نمایش درآمده است. فیلمی که موفق به کسب جوایز بین‌المللی متعددی شد.

جنیفر زنگ در نامه خود به ترامپ نوشته است : « درحالی که من چین را ترک کرده‌ام و شانزده سال است که نمی‌توانم وارد این کشور شوم، مأموران حزب کمونیست چین برای آنچه که من در آن سوی مرزها انجام داده یا نداده‌ام، مادرم را آزار و اذیت می‌کنند. »

وی طی نامه خود تشریح کرد که مقامات محلی شهر میان‌یانگ، به مادرش گفته‌اند که جنیفر زنگ حق ندارد با ترامپ تماسی برقرار کند و از هرگونه حرکتی که به حزب آسیب رساند خودداری کند و از نوزدهمین کنگره حزب کمونیست چین حمایت کند.

نامهای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

جنیفر زنگ (چپ) با مادرش (راست)

جنیفر زنگ در ادامه‌‌ نامه خود به مصاحبه‌ای که با تلویزیون NTD انجام داده اشاره می‌کند و سوالی که خبرنگار این رسانه از وی می‌پرسد مبنی بر اینکه « چرا بزرگترین حزب کمونیست دنیا، از این واهمه دارد که مبادا کسی که یک تمرین ساده مدیتیشن را انجام می‌دهد با رئیس جمهور آمریکا دیدار کند؟ »

جنیفر در پاسخ می‌گوید : « از وقتی کمونیسم به وجود آمد، با دنیای آزاد در جنگ بود. از لحاظ کشتار و آُسیب به مردم، حزب کمونیست بزرگترین مصیبت و بزرگترین تهدید مداوم بشریت بوده است. با این وجود تعداد کمی از مردم از واقعیت پشت حزب خبر دارند. »

در ادامه جنیفر زنگ به کتاب « نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست » اشاره می‌کند. کتابی که سال ۲۰۰۴ توسط اپُک‌تایمز منتشر شد و به طور شفاف و جامعی سرشت کمونیسم را افشا می‌کند. کتابی که بهترین راه را برای متلاشی کردن این پدیده را ارائه می‌دهد.

به گفته نگارنده نامه فوق، پس از انتشار این کتاب، بیش از ۲۸۸ میلیون نفر از حزب کمونیست چین خارج شده‌‏اند. به طوری که بیانیه‌های خود مبنی بر خروج از حزب کمونیست چین و سازمان‌های وابسته به آن را منتشر کردند. این چیزی است که حزب کمونیست چین می‌ترسد که مردم چین و دنیا آن را ببینند.

جنیفر در باره تلاش خستگی ناپذیر خود در ترویج کتاب « نه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست » می‌نویسد و می‌گوید از زمان انتشار این کتاب دائما درباره آن سخنرانی کرده است و مقالاتی نوشته است.

جنیفر در ابتدای نامه‌اش خطاب به ترامپ می‌گوید : « وقتی خبر سفر تاریخی شما به آسیا را شنیدم، به یادم آمد که روز یازدهم سپتامبر اکانت توییتر خود را ۱۱ دقیقه غیرفعال کردید. به این فکر کردم که آیا در چین قادر به استفاده از توییتر و فیسبوک هستید؟ »

خانم جنیفر زنگ، در ادامه به وضعیت سانسور اینترنت در چین اشاره می‌کند و یادآور می‌شود که میلیون‌ها کاربر چینی از دسترسی آزاد به سایت‌هایی نظیر توییتر و فیس‌بوک و حتی گوگل در چین محروم هستند.

به زعم جنیفر، درحالی که ترامپ به عنوان یک مهمان گرامی به چین دعوت شده است، هنوز بسیاری از مقامات حزب کمونیست چین، وی را به عنوان یک دشمن در نظر می‌گیرند. درحالی که چین خواهان ملاقات با ترامپ است، اما هم‌زمان مایل نیست ترامپ با یکی از شهروندان سابق چین ملاقات کند و از چنین ملاقاتی می‌ترسند.

نگارنده نامه به ترامپ معتقد است « اگر رئیس جمهور آمریکا سرشت اهریمنی و غیرقابل تغییر حزب کمونیسم را درک کند، مردم بیشتری در چین بیدار شوند و از روند خروج از حزب کمونیست حمایت کنند، آن چیزی خواهد بود که حزب کمونیست چین نمی‌خواهد اتفاق بیافتد. به نظر من این اصلی‌ترین دلیلی است که حزب کمونیست نمی‌خواهد من با رئیس جمهور آمریکا دیدار داشته باشم و افکار خود را به وی بگویم. »

دلیل دیگری که حزب کمونیست را نگران کرده که مبادا جنیفر زنگ و ترامپ با یکدیگر تماسی داشته باشند موضوع اردوگاه‌های کار اجباری است. موضوعی که جنیفر می‌گوید درباره آن حرف زیادی برای گفتن دارد. جنیفر می‌گوید « هر کسی که سرنوشت من را در کتاب « گواه تاریخ : نبرد یک زن برای آزادی و فالون گونگ » بخواند یا فیلم « چین آزاد : شهامت باور داشتن” » را ببیند، به ظالمانه بودن آزار و شکنجه فالون گونگ پی می‌برد. »

وی در شرح حال خود در نامه‌اش ذکر می‌کند که چطور در سال ۲۰۰۱ بازداشت می‌شود و در اردوگاه کار اجباری زنان پکن متحمل آزار و شکنجه شدیدی می‌شود. دلیل بازداشت وی این بود که پلیس یک ایمیل خانوادگی از خانم زنگ کشف کرده بود مبنی بر اینکه وی قصد ندارد از تمرین فالون گونگ دست بکشد.

به گفته جنیفر زنگ، آزار و شکنجه فالون گونگ که بیش از ۱۸سال طول کشیده است، از دید حقوق بشر، بزرگترین فاجعه انسانی در دنیا و بزرگترین جنایت علیه بشریت در طول قرن اخیر است. سانسور رسانه‌ها در چین باعث شده که مردمِ کمی از این واقعیات باخبر باشند.

نامهای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

در این عکس بدون تاریخ، تمرین‌کنندگان فالون گونگ در چین، بنرهایی با عنوان « حقیقت، نیکخواهی، بردباری » را به نمایش می‌گذارند، در حالی که مآمور پلیس پیش می‌رود تا آنها را دستگیر کند.
(Minghui.org)

جنیفر می‌گوید : « حزب کمونیست چین به خوبی می‌داند که زمانی که همه دنیا از واقعیت باخبر شوند، آن روز، زمان پایان عمرش است. این دلیل آن است که حزب کمونیست صدای افرادی مثل من را سرکوب می‌کند. »

جنیفر زنگ در نامه خود خطاب به دونالد ترامپ نوشته است که اگر فرصت ملاقات نصیبم شود به شما خواهم گفت : « دیدار شما از چین یکی از مهمترین گام‌ها در روابط فی‌مابین دو کشور آمریکا و چین خواهد بود. اگر چین بتواند ایدئولوژی و نظام کمونیسم را رها کند، مردم این کشور آزادی عقیده، سخن، فکر، آزادی تجمعات و انجمن‌ها را تجربه خواهند کرد. در آن صورت در چین حقوق بشر و ارزش‌های جهانی گرامی داشته خواهد شد. چین در آن صورت بخشی از جهان متمدن خواهد شد. من معتقدم در آن صورت هر دو کشور چین و آمریکا از صلح و رفاه لذت خواهند برد. »

این نویسنده می‌افزاید : « اگر هنوز در این خیال باطل به سر می‌بریم که حزب کمونیست چین می‌تواند عوض شود، و می‌توان با متعهد کردن آنها، منتظر چیزهای بهتری بود، نتیجه این خیال باطل یک فاجعه‌ خواهد بود. چه برای چین، چه برای آمریکا و چه برای همه دنیا. »

جنیفر در ادامه از ترامپ می‌خواهد در صورت دیدار با شی‌جینگ پینگ، رهبر حزب کمونیست چین، وی را به پایان دادن کمونیسم تشویق کند. تحقق « رویای چین »، درحالی که هنوز نظام و ایدئولوژی کمونیسم پا برجاست، ممکن نخواهد بود.

نامهای سرگشاده برای ترامپ در آستانه سفر به چین

کتاب « گواه تاریخ : نبرد یک زن برای آزادی و فالون گونگ »

جنیفر زنگ، نویسنده کتاب « گواه تاریخ : نبرد یک زن برای آزادی و فالون گونگ »، در ادامه نامه خود به رئیس جمهور آمریکا چنین می‌نگارد :

« کمونیسم بزرگترین مصیبت را برای جامعه بشری به بار آورده و موجب مرگ غیرطبیعی بیش از ۸۰ میلیون نفر شده است. در این شرایط نجات حزب کمونیست خیلی دیر است. جرایم این حزب ورای جبران است. »

نکته مهم دیگر این است که آزار و اذیت فالون گونگ؛ بزرگترین هزینه ممکن را از نظر اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی برای چین و مردم این کشور به بار آورده است. تحقق « رویای چینی » با وجود چنین هزینه‌ای که این جنایت بی‌سابقه علیه بشریت به بار آورده غیر ممکن است.

شی‌ جینگ پینگ، برای جبران مافات فرصت خیلی خوبی را در اختیار دارد : از ماه می سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم، از جمله خود من، دادخواستی را علیه جیانگ زِمین به دادگاه عالی خلق چین ارائه کرده‌اند. جیانگ زمین کسی بود که سال ۱۹۹۹ آزار و شکنجه فالون گونگ را با وجود مخالفت دیگر اعضای کمیته دائمی پولیت‌بورو شروع کرد.

ارائه این دادخواست‌ها زمانی اتفاق افتاد که شی، سیاست تضمین و ثبت همه دادخواهی‌های جنایی و مدنی را اعلام کرد. اگر شی، از این فرصت برای شروع تحقیق و بازجویی درباره جنایات جیانگ زمین بهره ببرد، و در نهایت جیانگ زمین را به دادگاه بکشاند، واقعاً کار باارزشی را برای چین و دنیا انجام داده است. چنین جنایات عظیمی هرگز قابل چشم پوشی نیست. اگر شی این فرصت تاریخی را از دست بدهد چطور خود را می‌تواند در تاریخ ثبت کند؟

جناب آقای ترامپ، مایلم لایحه H.Res.343 را یادآوری کنم که به اتفاق آرا در کنگره به تصویب رسید. طی این لایحه نمایندگان نگرانی خود را درباره برداشت اعضای حیاتی بدن زندانیان گمنام؛ از جمله تعداد بسیار زیادی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ و اعضای گروه‌ها و اقلیت‌های مذهبی در چین، ابراز کردند. من امیدوارم که شما درباره ظالمانه بودن این جنایات به شی‌ جیگ‌پینگ بگویید و بخواهید که این فجایع همین الان متوقف شود.

در نهایت خواهشمندم از شی جینگ‌پینگ بخواهید که از مقامات شهر میان‌یانگ در استان سیچوآن بخواهد که آزار و اذیت مادر ۷۵ ساله‌ام که یک قاضی بازنشسته است را به خاطر هرآنچه که من در آمریکا انجام داده یا نداده‌ام، متوقف کنند … امیدوارم سفر آسیایی شما موفقیت آمیز باشد. »

با تقدیم احترام

جنیفر زنگ

مطالب دیگر :

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

فالون دافا مدیتیشنی آرامش بخش (ویدئو)

چرا تمرین معنوی و آرامش بخش فالون دافا در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارد (ویدئو)