جهان, چین

رهبر کره شمالی احتمالاً تونل‌هایی برای فرار به چین دارد

 رهبر کره شمالی احتمالاً تونل‌هایی برای فرار به چین دارد

رهبر کره شمالی در حال بازدید از یک کارخانه تولید نشاسته سیب زمینی در شمال این کشور در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ (STR/AFP/Getty Images)

هم‌زمان با مناقشه روزافزون آمریکا و کره شمالی، هر حرکت رهبر کره شمالی به دقت تحت نظر گرفته می‌شود. رسانه‌های کره جنوبی معتقد هستند که سفر اخیر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مناطق شمالی کره شمالی در مرز چین، با هدف بازدید از تونل‌ها و گذرگاه‌های مخفی موجود بین کره شمالی و چین انجام گرفته است.

به گفته رسانه‌های کره جنوبی، کیم روز سوم دسامبر از یک کارخانه لاستیک‌سازی در مرز چین بازدید کرد. در این بازدید کیم از کارگران این کارخانه به خاطر تولید لاستیک‌هایی که برای ماشین‌های‌ حمل موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی استفاده می‌شود تشکر کرد.

سه روز بعد، در روز ششم دسامبر، کیم سفر دیگری به شمال کره شمالی داشت. وی در این سفر از یک کارخانه تولید نشاسته سیب‌زمینی بازدید کرد که در شهری در مرز چین قرار داشت. عکس‌های منتشر شده توسط رسانه‌های کره شمالی، تصویر خندان کیم را در یک سالن بزرگ پر از سیب زمینی نشان می‌دهد.

رهبر کره شمالی احتمالاً تونل‌هایی برای فرار به چین دارد

رهبر کره شمالی در حال بازدید از یک کارخانه تولید تایر در شمال این کشور در ۳ دسامبر ۲۰۱۷ (-/AFP/Getty Images)

این دو بازدید کیم از شمال کره شمالی، فوراً مورد توجه رسانه‌های کره شمالی قرار گرفت. روز هفتم دسامبر، روزنامه چوسان ایلبو، یکی از روزنامه‌های مطرح کره جنوبی، این احتمال را مطرح کرد که دو سفر غیرمعمول کیم به شمال کره شمالی، با توجه به افزایش حضور نظامی آمریکا در کره جنوبی، می‌تواند نشانه‌ای از آن باشد که کیم راه فراری بین کره جنوبی و چین ایجاد کرده است.

به عقیده این روزنامه، قاعدتاً در شرایطی که آمریکا در جنوب کره‌شمالی به طور جدی درحال مانور نظامی است، کیم نمی‌بایست در میان عموم آفتابی می‌شد. هفته گذشته مانور نظامی پنج روزه مشترک آمریکا و کره‌جنوبی به پایان رسید. مانوری که در آن بیش از ۲۳۰ هواپیما از جمله جنگنده‌های اف۲۲ و اف۳۵ حضور داشتند.

به گفته آژانس خبری یان‌هاپ، مانور مشترک نظامی کره جنوبی و آمریکا با پرواز جنگنده‌های اف۲۲ و بمب‌افکن‌های استراتژیک بی‌وان‌بی، و بمباران اهداف فرضی در خاک کره جنوبی آغاز شد. افزایش تحرکات نظامی در منطقه پس از آزمایش اخیر موشکی کره شمالی رخ داد.

مقامات آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند که موشک هوسانگ ۱۵ کره شمالی که قادر است هر نقطه‌ای از ایالات متحده را هدف قرار دهد تا پایان سال آماده شلیک خواهد بود.

مطالب دیگر :

افشای طرح سری رژیم چین برای نابودی اعتقادات مردم جهان، همزمان با سفر ترودو به آسیا

سفر در زمان : شما هم گوشی آیفون را در دست بومی آمریکایی در این نقاشی قدیمی می‌‌‏بینید؟

شوی ویکتوریا سیکرت پایان یافت ولی کیتی پری به دلیل لباسش از حضور در شو باز ماند