جامعه, چین

در چین اهداکنندگان اسپرم باید به حزب کمونیست وفادار باشند

اهدای اسپرم

یک بیمارستان در چین شرط کرده است که مردانی که مایل به اهدا یا همان فروش اسپرم هستند باید حامی کمونیسم باشند.

این معیارهای عقیدتی و سیاسی‌ را بانک اسپرم بیمارستانی وابسته به دانشگاه « پکینگ » اعلام کرده است. این بیمارستان در پیامی که روی سرویس پیام‌رسان وی‌چت خود منتشر کرده، ذکر کرده است که مردانی که مایل به اهدای اسپرم هستند باید « ذهنیت سیاسی خوبی » داشته باشند. از جمله شاخص‌های تعیین شده برای چنین ذهنیتی « عشق به سوسیالیسم و سرزمین مادری »، حمایت از « رهبری حزب کمونیست » و « تعهد در کار » ذکر شده است.

هر چند این بیمارستان پیام خود را روز جمعه تا حدودی تغییر داد و اشاره به حزب کمونیست را حذف کرد، اما همچنان در پیام اصلاح‌شده نیز تاکید شده است که مردان ۲۰ تا ۴۵ ساله‌ای که دارای « رفتار متعارف » و « شخصیت خوب » هستند و « مشکل سیاسی » ندارند می‌توانند به این موسسه برای اهدای اسپرم مراجعه کنند.

اهداکنندگان در ازای اهدای اسپرم مبلغی حدود ۸۷۰ دلار دریافت خواهند کرد.

چین در سال‌های گذشته به دلیل سیاست تک‌فرزندی دولت این کشور دارای یکی از پائین‌ترین میزان زاد و ولد در سطح جهان است. دولت چین در سال ۲۰۱۵ سیاست تک فرزندی در این کشور را لغو کرد. این سیاست در چین ده‌ها سال از طرف حزب کمونیست چین به مردم این کشور تحمیل شد و در نتیجه آن خانواده‌هایی که از این سیاست تخطی می‌کردند با سقط جنین اجباری و عقیم سازی روبرو می‌شدند.

از سال ۲۰۱۶ رژیم چین اجازه داشتن فرزند دوم را صادر کرد، اما این سیاست جدید نمی‌تواند به این سادگی مصایبی که سیاست تک فرزندی ایجاد کرد را جبران کند. از جمله معضلات ایجاد شده جمعیت زیادی از مردان مجرد است که نمی‌توانند دیگر ازدواج کنند.

مطالب دیگر :

« رمز افشاگری » : برنده جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم کانادا

ده‌ها سال سرقت فناوری و اطلاعات توسط چینی‌ها

ممنوعیت رمان مزرعه حیوانات در چین