جداسازی اعضای بدن, جهان, چین, کانادا

درخواست دختر شایسته کانادا برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن در چین

درخواست دختر شایسته کانادا برای پایان دادن به برداشت اجباری اعضای بدن در چین

بازیگر و بانوی شایسته سابق کانادا‌ آناستازیا لین‌ و متیو رابرتسون ‌‌در نمایش فیلم « لبه خونین » با بازی لین ‌در واشنگتن در ۱۸ اکتبر۲۰۱۷ (Benjamin Chasteen/The Epoch Times)

در نمایش اخیر فیلم « لبه خونین » Bleeding Edge، با موضوع برداشت اجباری اعضای بدن در چین‌‌، ‌آناستازیا لین، بازیگر و دختر شایسته سابق کانادا‌ بار دیگر از سیاست‌گذاران و دیگر مقامات با‌نفوذ خواستار توقف جنایت برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ از سوی رژیم چین شد.

فیلم « لبه خونین » که در سال ۲۰۱۶ جایزه گابریل را برای بهترین فیلم کسب کرد،‌ به داستان تاریک برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ در چین می‌پردازد.‌ این فیلم پیش از این نیز در پارلمان‌های کانادا و انگلیس به نمایش درآمده است.

دراین فیلم، ‌آناستازیا لین در نقش « چن‌جینگ »، یک تمرین‌کننده فالون‌گونگ زندانی در چین بازی می‏کند. وی در فیلم مجبور به انتخاب یکی از دو گزینه، امضای یک اظهاریه برای انکار تمرین معنوی خود یا شکنجه شدن است.‌ جینگ باوجود قرار گرفتن در معرض بدرفتاری و شکنجه وحشتناک در‌« مرکز بازآموزی یا شستشوی مغزی » از تسلیم شدن امتناع می‌ورزد و در نهایت بخاطر برداشت اعضای بدنش به قتل می‌رسد.

آناستازیا لین دختر شایسته کانادا در سال‌های ‌۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ‌، ‌۱۶‌ اکتبر شخصا در نمایش فیلم در ساختمان اداری ری ‌بورن‌ در کپیتال‌هیل حضور داشت و دیدگاه خود را با اعضای کنگره که برای نمایش فیلم حضور داشتند به اشتراک گذاشت.

وی در مورد فیلم گفت که محتوای تاریک و بدون سانسور شکنجه و برداشت اعضای بدن در فیلم به این منظور بود که به بینندگان یاد‌آور شود که این مسئله واقعا برای بسیاری از افراد بی‌گناه در چین اتفاق افتاده است.

« متیو رابرتسون »، محقق از بنیاد حقوق بشر در ‌نمایش فیلم سخنرانی کرد و گفت که تمام آمار رسمی چین در مورد پیوند اعضا جعلی است.‌ برای مثال،‌ طبق ‌منابع رسمی (با توجه به تعداد اعضای بدنی که در پیوند استفاده می‌شوند) تخمین زده شده که تعداد عمل‌های پیوند عضو هر ساله به مراتب بیشتر از گزارش برداشت اعضای بدن زندانیان اعدامی و اهداکنندگان‌ عضو در چین است.‌‌ طبق تحقیقات رابرتسون، ‌اختلاف زیاد در آمارهای رسمی نشان می‌دهد که رژیم چین‌ بسیار بیشتر از آنچه تصور می‏شود در حال پنهان‌کاری است.

پیش از این‌ کنگره ایالات متحده و پارلمان اروپا هر دو قطعنامه‌هایی را در سال ۲۰۱۶ جهت محکوم کردن برداشت اعضای بدن بدست رژیم چین به تصویب رساندند. قطعنامه ۳۴۳ مجلس نمایندگان که با کسب رضایت اتفاق آرا به تصویب رسید، ‌نگرانی خود را از برداشت اعضای بدن زندانیان عقیدتی از جمله‌ « تعداد زیادی از تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ و دیگر اعضای گروه‌های اقلیت‌ مذهبی و قومی » ابراز کرده است.

آناستازیا لین گفت که هدف از ساخت این فیلم این است که از افرادی که نفوذ بیشتری دارند، دعوت کند تا علیه برداشت اعضای بدن‌ توسط رژیم چین و ادامه آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ اقدام کنند. وی امیدوار است که کنگره « توریسم پیوند اعضا » را نیز ممنوع اعلام کند. در توریسم پیوند اعضا مردم از کشور‏های دیگر طی سفر به چین برای دریافت اعضای بدن پیوندی خود که بیشتر به صورت اجباری از بدن تمرین‌کنندگان فالون‌گونگ برداشته می‌شوند، هزینه‏های گزافی پرداخت می‌کنند.

آناستازیا لین در این خصوص گفت :‌ « من ملکه زیبایی هستم و خیلی درباره سیاست نمی‌دانم.‌ اما بهترین سعی خود را می‌کنم که از صدا و جایگاهم برای صحبت در مورد این موضوع با شما استفاده کنم.‌‌ لطفا از قدرت خود برای ایجاد تغییرات استفاده کنید. »

مطالب دیگر :

برداشت غیر قانونی اعضای بدن چیست؟

نقد فیلم مستند « تاج » : ملکه زیبایی، مقامات چین را رسوا می‌‌‏کند

تقاضا از ترودو : آیا نخست‌‌‏وزیر کانادا درباره وضعیت حقوق بشر با همتای چینی‌‌‏اش گفتگو خواهد کرد؟