چین, دموکراسی و حقوق بشر

تایپه : مشارکت بیش از ۱۵۰۰ نفر در مراسم شمع‌افروزی علیه ۱۸ سال وحشیگری

فالون دافا فالون گونگ تایپه

بیش از ۱۵۰۰ تمرین‌کننده در غروب ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۷، در مراسم شمع‌افروزی در میدان سیتی هال تایپه شرکت کردند.

بیش از ۱۵۰۰ تمرین‌کننده فالون گونگ در غروب ۱۶ ژوئیه، در مراسم شمع‌افروزی در میدان سیتی‌هالِ تایپه شرکت کردند تا توجه مردم را جلب آزار و شکنجه صورت‌گرفته علیه فالون گونگ (فالون دافا) کنند که به‌مدت ۱۸ سال در سرزمین اصلی چین درحال وقوع است. چند تن از اعضای شورای شهر در این رویداد حضور یافتند تا ضمن هم‌صدا شدن با تمرین‌کنندگان، این وحشیگری را محکوم کنند و خواستار توقف آن شوند.

به گزارش مینگ هویی، در ژوئیه ۱۹۹۹، جیانگ زمین، رئیس سابق حزب کمونیست چین، فالون گونگ را ممنوع و سرکوب سراسری تمرین‌کنندگان این روش معنوی سنتی را آغاز کرد.

فالون دافا مدیتیشنی آرامش بخش

هجده سال گذشت : آزار و شکنجه روش معنوی فالون گونگ در چین

فالون دافا، روش سنتی چینی بر اساس سه اصل حقیقت، نیکخواهی و بردباری است که شامل پنج تمرین آرام و مدیتیشن است. این روش به دلیل تاثیرات شگفت انگیزش بر روی سلامتی جسمانی و بهبود اخلاقیات، محبوبیت زیادی در بین مردم در چین و سراسر جهان پیدا کرد و تا سال ۱۹۹۹ تعداد تمرین کنندگان آن به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر رسید.

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده در وب‌سایت مینگهویی، مرگ دست‌کم ۴۱۰۰ تمرین‌کننده براثر آزار و شکنجه تأیید شده که بسیاری از آنها تحت بازداشت پلیس و براثر شکنجه جان باختند.  تعداد بسیار بیشتری دستگیر، بازداشت یا زندانی، مجبور به کار اجباری و شکنجه، شستشوی مغزی شدند و حتی تحت برداشت اجباری اعضای بدن‌‏شان قرار گرفتند.

فالون دافا فالون گونگ تایپه تایوان

عضو شورای شهر چیایی، تسای دینگشان، گفت که به باور او عدالت پیروز خواهد شد.

عضو شورای شهر تایپه : « موضوعی اخلاقی که به همه ما ارتباط دارد »

چند تن از اعضای شورای شهر برای ابراز حمایت خود از فالون گونگ به محل این رویداد آمدند. تسای دینگشان از چیایی گفت که او احساس تعهد می‌کرد که در این رویداد شرکت کند.

« تعداد بسیار زیادی از مردمِ بی‌گناه مورد بی‌انصافی قرار گرفته‌اند و به‌خاطر باور خود به حقیقت، نیک‌خواهی، بردباری شکنجه شده‌اند. ما باید به آنها کمک کنیم و شرایطی را فراهم آوریم تا صدای‌شان شنیده شود. » او گفت که به باور او راستی و درستی پیروز خواهد شد.

تسنگ زیچنگ عضو شورای شهرِ سینچو، به‌ دلیل مرگ بیش از چهار هزار تمرین‌کننده عمیقاً ابراز همدردی کرد و گفت : « امیدواریم که مسئولین چین به این موضوع توجه کنند، چراکه آن فقط مربوط به تمرین‌کنندگان فالون گونگ نیست، بلکه با آینده چین و مردم چین در ارتباط است. »

فالون دافا فالون گونگ تایپه تایوان

هسو هونگ‌تینگ، عضو شورای شهر، گفت که توقف برداشت اجباری اعضای بدن برای همگان دارای اهمیت است.

هسو هونگ‌تینگ، یکی دیگر از اعضای شورای شهر، گفت : « خوشحالم که می‌بینم مردم و دوستانی از مکان‌ها و پیش‌زمینه‌های فرهنگی مختلف در اینجا جمع شده‌اند. اعضای بدن انسان کالا نیستند و برداشت اجباری اعضای بدن نباید در این جهان وجود داشته باشد. » هسو امیدوار است که تعداد بیشتری از مردم به این موضوع توجه کنند، زیرا « آن موضوعی اخلاقی است که به همه ما مربوط است. »

« نسل‌‏کشی آرام » موضوع گزارش جدید برداشت اعضای بدن در چین

کتابی که ذهن فرد را ارتقا می‌دهد

فالون دافا مدیتیشن فالون گونگ تایپه تایوان

لین وِی‌یو (سمت چپ، دکتر داروساز) و هو جینگ‌نی (سمت راست، معلم دبستان) همراه دخترشان، فالون گونگ را تمرین می‌کنند.

چند تمرین‌کننده تجربیات خود از تمرین فالون گونگ را به‌اشتراک گذاشتند. لین وِی‌یو، دکتر داروساز و همسرش هو جینگ‌نی، یک معلم دبستان، همراه دخترشان شیوِی همگی تمرین‌کننده فالون دافا هستند. وِی‌یی سابقاً از آسم شدید رنج می‌برد که برای دهه‌های زیادی او را رنج می‌داد. او توضیح داد : « یکی از دوستانم در ۲۰۰۲ درباره فالون گونگ به من گفت و بیماری‌های مزمنم پس از حدود شش ماه درمان شدند. »

جینگ‌نی گفت که این تمرین نه تنها سلامت جسمی او را رشد داد، بلکه استرس‌های کاری‌اش را نیز کاهش داد : « در آن روزها من مشغول هماهنگ کردن خدمات مشاوره‌ای در مدرسه بودم و کار مشاوره کلاس‌های پایین‌تر را برعهده داشتم. تمرین فالون گونگ کمک کرد آرامشم را حفظ کنم و بر موقعیت‌های مشکل غلبه کنم. » او گفت که دختر چهار ساله‌شان با آنها مدیتیشن می‌کند و همواره سالم و تندرست است.

توماس کووالسکی، تمرین‌کننده‌ای از لهستان، گفت که به تایوان آمد تا چینی را یاد بگیرد.

او گفت : « در سال ۱۹۹۹ یکی از دوستانم نسخه‌ای از جوآن فالون، آموزه‌های اصلی فالون گونگ، را به من داد. این کتاب ذهنم را باز کرده و کمک کرد تا هدف از زندگی را درک کنم. » در ادامه اظهار کرد که نه تنها پاسخ سؤالاتش را یافت، بلکه چیزهای بسیار زیاد دیگری را نیز از این کتاب و از تمرین کردن فالون گونگ یاد گرفت.

توماس گفت : « فالون گونگ به مردم می‌آموزد که انسان بهتری باشند و این برای همه ما مهم است. این دلیل آن است که چرا توقف آزار و شکنجه در چین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. »

فالون دافا (فالون گونگ)، مراقبه‌‏ی آرامش‌‏بخش و محبوب (+عکس)