کانادا

کانادایی‌‌‌‌‏ها خود را برای جشن شکرگزاری آماده می‌‌‌‌‌‏کنند

جشن شکرگزاری

(Wikimedia Commons)

جشن شکرگزاری یکی از مهم‌‌‌‌‌‏ترین جشن‌‌‌‌‌‏ها در کانادا است که هرسال در دومین دوشنبه ماه اکتبربرگزار می‌‌‌‌‌‏شود.

این جشن که ریشه در آداب کشاورزان اروپایی دارد، نماد شکرگزاری برای برداشت محصول و دریافت نعمت‌‌‌‌‌‏های دیگر طی سالی که گذشت است.

پارلمان کانادا در سال ۱۸۷۹، با تصویب قانونی مبنی بر تعطیلی این روز، روز جشن شکرگزاری را به عنوان یکی از تعطیلات و جشن‌‌‌‌‌‏های مهم این این کشور به رسمیت شناخت.

اگر چه روز شکرگذاری به‌‌‌‌‌‏طور معمول دوشنبه است، اما بسیاری از کانادایی‌‌‌‌‌‏ها در تعطیلات آخر هفته برای جشن گرفتن این روز دور هم جمع می‌‌‌‌‌‏شوند.

ایرانی‌‌‌‌‌‏های کانادا نیز معمولا همراه با مردم دیگر ملیت‌‌‌‌‌‏ها در این جشن شرکت می‌‌‌‌‌‏کنند و با آماده کردن غذاها و خوراکی‌‌‌‌‌‏های سنتی و ویژه این روز، گرد هم می‌‌‌‌‌‏آیند.

مهم‌‌‌‌‏ترین غذای این جشن بوقلمون بریان شده است که همراه با خوراکی‌‌‌‌‌‏های دیگر نظیر میوه‌‌‌‌‌‏ها و سبزیجات پاییزی، کدو تنبل، پای کدو و پای سیب و غذاهای مختلف محلی روی میز شام قرار داده می‌‌‌‌‌‏شود. اگر شما هم جزو آن دسته ایرانیانی هستید که به همراه دیگر کانادایی‌‌‌‌‏ها برای شکرگزاری بوقلمون می‌‌‌‌‏پزید، دقت کنید که بوقلمون نیمه پخته می‌‌‌‌‏تواند برای سلامتیتان مضر باشد.

به گفته بهداشت کانادا، پخت بوقلمون به دلیل درشتی آن کار ساده‌‌‌‌‏ای نیست. دقت کنید که دمای ضخیم ترین قسمت سینه بوقلمون باید به ۸۲ درجه سانتی‌‌‌‌‏گراد رسیده باشد تا بپزد و فراوش نکنید که مصرف بیش از حد هر غذایی می‌‌‌‌‏تواند خطر حمله قبلی را افزایش دهد.

رسم است که ظرفی شاخی شکل به نام « کورنوکوپیا » را در وسط میز قرار داده و آن را پر از میوه‌‌‌‌‌‏، سبزیجات و غلات می‌‌‌‌‌‏کنند.

فراموش نکنید که بیشتر فروشگاه‌‌‌‌‏های بزرگ مواد غذایی، پست، بانک‌‌‌‌‏ها، ادارات دولتی و ساختمان‌‌‌‌‏ها و کتابخوانه‌‌‌‌‏ها بسته هستند.

چه خوب است که این آخر هفته را در کنار خانواده‌‌‌‌‏تان سپری کنید؛ برای ایرانیان کانادا جشن شکرگزاری سرشار از شادی و برکت آرزومندیم.

مطالب دیگر :

ساندویچ برگر بوقلمون

هشدار بزرگان بومی‌‌‌‌‏ کانادا به ناسا و جهان : محور زمین جابه‌‌‌‌‌‏جا شده است !

دختر شایسته کانادا، پس‌‌‌‏از سکوتی کوتاه، افشاگری می‌‌‌‏کند