کانادا

نگهداری مرغ در حیاط خانه برای برخی از مناطق تورنتو آزاد می‌‏شود

نگهداری مرغ در حیاط خانه برای برخی از مناطق تورنتو آزاد می‌‏شود

بسیاری از شهروندان تورنتو به نگهداری مرغ و خروس در خانه‌‏ علاقمند هستند و از این که هر روز صبح تخم‌‏مرغ تازه دارند، لذت می‌‏برند. مرغ‌‏ها و جوجه‌‏ها همچنین سرگرمی خوبی برای کودکان‌‏شان شده است.

اگرچه در برخی از مناطق تورنتو این کار به‌‏خاطر نبودن فضای مناسب، مشکل ساز شده و بسیاری از مردم از این کار خوشنود نیستند، اما در برخی از مکان‌‏ها، فضا برای نگهداری مرغ و خروس و حیوانات خانگی به‌‏ قدر کافی بزرگ است و هیچ‌‏گونه مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نمی‌‏کند.

با توجه به این موضوع شورای شهر تورنتو، روزسه‌‏شنبه ۳ اکتبر، مرغ را از لیست حیوانات ممنوعه داخل شهر حذف کرد و به ساکنان چهار منطقه از شهر اجازه داد که در حیاط خود مرغ و خروس نگهداری کنند.

این شورا طی یک پروژه آزمایشی سه ساله تصویب کرد که مناطق ۵، ۱۳، ۲۱ و ۳۲ مجاز به نگهداری مرغ و خروس هستند.

بنابر گزارش تورنتو استار، شورا همچنین اعلام کرد که نگهداری از این حیوان در آپارتمان و ساختما‌‏ن‌‏های دارای مالکیت مشترک و فاقد فضای باز کافی مجاز نخواهند بود.

این طرح پیشنهادی آزمایشی تا اواخر ماه اکتبر به اجرا درخواهد آمد و تا سه سال آینده ضمن بازبینی موقت ۱۸ ماهه، ادامه خواهد یافت.

طرفداران نگهداری این ماکیان در خانه از تصویب این طرح بسیار خوشحال هستند، اما بسیاری از مردم نیز با تمرکز بر موضوع بهداشت و احتمال انتقال بیماری‌‏های مختلف، به شدت با این موضوع مخالفند.

« جو میهو »، عضو شورای شهر تورنتو معتقد است : « از دیدگاه سلامت عمومی هیچ مشکلی در نگهداری مرغ وجود ندارد و از دیدگاه مزاحمت و تمیزی هم آنها مثل گربه‌‏ها و سگ‌‏ها هستند، آنقدر تمیز هستند که صاحبانشان آنها را نگهداری می‌‏کنند. »

به نقل از تورنتو استار، این عضو شورا همچنین گفت که این تصمیم تحت قانون و قاعده در آوردن چیزی به شکلی درست است که در همه جای جهان وجود دارد.

مطالب مرتبط :

شهر‌‏های دنیا با قیمت حبابی کدامند/تورنتو در صدر جدول

اجرای « ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون » به زودی در تورنتو

چرا تجارت آزاد کانادا و چین نگران کننده است

تورنتو، ۱۱ اکتبر، در سالن روی‌‌‌‌‏تامسون، میزبان ارکستر سمفونی شن‌‌‌‌‏یون خواهد بود. برای خرید بلیط و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت شن یون مراجعه کنید : shenyunperformingarts.org