کانادا

شهر‌‏های دنیا با قیمت حبابی کدامند/تورنتو در صدر جدول

شهر‌‏های دنیا با قیمت حبابی کدامند/تورنتو در صدر جدول

شهر‌‏های دنیا با قیمت حبابی کدامند/تورنتو در صدر جدول

اتحادیه بانک سوئیس (UBS) اعلام کرد، بازار املاک تورنتو، لندن و برخی از شهرهای بزرگ با قیمت‌‌‌‌‌‏های حبابی غیرقابل خرید مواجهند.

طبق گزارش یوبی اس، در فهرست طبقه‌‌‌‌‌‏بندی شده این اتحادیه، تورنتو در صدر قرار دارد.

شاخص جهانی وضعیت حبابی املاک که برای رصد خطر حباب مسکن در مراکز تجاری جهان طراحی شده است، وضعیت بازار املاک در شهرهای منتخب را در این فهرست نشان می‌‌‌‌‌‏دهد.

یوبی اس، یک شرکت مالی جهانی در سوئیس است که به سازمان‌‌‌‌‌‏ها، شرکت‌‌‌‌‌‏ها و مشتریان خصوصی در سراسر جهان، در زمینه مدیریت ثروت، مدیریت دارایی و خدمات بانکی سرمایه گذاری، خدمات ارائه می‌‌‌‌‌‏دهد. این شرکت در کانتون زوریخ ثبت شده و مقر آن در زوریخ و بازل است.

وضعیت حبابی بدین معناست که قیمت رایج املاک یا چیزهای دیگر بسیار بیشتر از قیمت واقعی و منصفانه آن است و قدرت خرید آن را برای عموم بسیار کاهش می‌‌‌‌‌‏دهد.

به نظر می‌‌‌‌‌‏رسد در تورنتو که قیمت‌‌‌‌‌‏ها نسبت به سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته ، خطر بروز وضعیت حبابی بیشتر از سایر شهرها است.

استکهلم، مونیخ، ونکوور، سیدنی، لندن، هنگ کنگ  و نیز آمستردام که اخیرا به جمع این گروه پیوسته، همه در موقعیت خطر هستند.

درمورد شهرهای پاریس، سان فرانسیسکو، لس آنجلس، زوریخ، فرانکفورت، توکیو و ژنو نیز ارزشیابی‌‌‌‌‌‏ها اوضاع نامناسبی را نشان می‌‌‌‌‌‏دهند.

اما در مقابل، به نظر می‌‌‌‌‌‏رسد بازار املاک در بوستون، سنگاپورو میلان نسبتا دارای قیمت‌‌‌‌‌‏های منصفانه است. در حالی که املاک در شیکاگو درست مانند سال گذشته زیر قیمت به فروش می‌‌‌‌‌‏رسند.

در چه شهرهایی خرید یک آپارتمان، کار طولانی و سخت را طلب می‌‌‌‌‌‏کند؟

در بیشتر شهرهای دنیا قیمت یک آپارتمان ۶۰ متری بیش‌‌‌‌‌‏از درآمد متوسط سالانه شهروندانی است که در بخش خدمات با مهارت بسیار بالا، کار می‌‌‌‌‌‏کنند.

در هنگ کنگ، کسانی که درآمدشان حتی دو برابر متوسط درآمد این شهر است، بایستی بسیار تلاش کنند تا بتوانند آپارتمانی در این متراژ خریداری کنند.

قیمت خانه در لندن، پاریس، سنگاپور، نیویورک و توکیو نیز از میزان درآمد شهروندان بسیار فاصله دارد، تا جایی که قیمت‌‌‌‌‌‏ها به نسبت درآمد حتی از ده برابر هم تجاوز می‌‌‌‌‌‏کند.

قیمت‌‌‌‌‌‏های غیرقابل خرید مسکن اغلب نشان‌‌‌‌‌‏دهنده وجود تقاضای سرمایه گذاری قوی از خارج از کشور و قوانین سختگیرانه ساخت و ساز و اجاره است. اگر تقاضای سرمایه گذاری کاهش ‌‌‌‌‌‏یاید، در درازمدت احتمال صعود قیمت‌‌‌‌‌‏ها کمتر می‌‌‌‌‌‏شود.

در مقابل، قیمت مسکن در شیکاگو، بوستون، لس آنجلس، میلان و فرانکفورت مناسب و قابل خرید است و این احتمال دست‌‌‌‌‌‏کاری قیمت‌‌‌‌‌‏ها در این شهرها را محدود می‌‏کند.

همچنین خرید آپارتمان برای ساکنان سان‌‌‌‌‌‏فرانسیسکو و اکثر شهرهای اروپایی به استثنای پاریس و لندن، به‌‌‌‌‌‏دلیل درآمد نسبتا زیاد، بسیار مناسب است.

براساس شاخص یوبی‌‏اس، خطر وضعیت حبابی در شهرهای جهان منتخب این فهرست، طی پنج سال گذشته به‌‌‌‌‌‏طور قابل توجهی افزایش یافته است. قیمت مسکن در کلان‌‌‌‌‌‏شهرهای واقع در منطقه حبابی، نسبت به سال ۲۰۱۱ ، تقریبا به طور متوسط ۵۰ درصد بالا رفته است.

از دیدگاه این شاخص، قیمت در مراکز تجاری دیگر حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است. این شکاف نسبت به رشد اقتصادی و نرخ تورم هرمنطقه بسیار بزرگ است.

مطالب دیگر :

اجرای « ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون » به زودی در تورنتو

شکار لحظه عکاس عروسی : داماد کانادایی برای نجات پسربچه در آب پرید !

حضور پنج فیلم ایرانی در جشنواره بین‌المللی کودک کانادا

تورنتو، ۱۱ اکتبر، در سالن روی‌‌‌‌‏تامسون، میزبان ارکستر سمفونی شن‌‌‌‌‏یون خواهد بود. برای خرید بلیط و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت شن یون مراجعه کنید : shenyunperformingarts.org