کانادا

تغییر نام ورزشگاه « سنتنیال پارک » تورنتو به « یادبود راب فورد »

تغییر نام ورزشگاه «سنتنیال پارک» تورنتو به «یادبود راب فورد»

تغییر نام ورزشگاه « سنتنیال پارک » تورنتو به « یادبود راب فورد »

شهردار تورنتو از تغییر نام ورزشگاه « سنتنیال پارک » به « یادبود راب فورد » موافقت کرد.

طبق گزارش شهرداری تورنتو، « جان توری » شهردار تورنتو، روز چهارشنبه ۲۷ سپتامبر در نامه‌‏ای به کارکنانش اعلام کرد که برای قدردانی از زحمات « راب فورد »، شهردار سابق تورنتو، پیشنهاد می‌‏کند که نام ورزشگاه « سنتنیال پارک » به ورزشگاه « یادبود راب فورد » تغییر یابد.

« راب فورد »، سیاستمدار کانادایی بود که در سال ۲۰۰۰ به عضویت شورای شهر زادگاهش، اتوبیکو شمالی درآمد و در اندک زمانی به‌‏خاطر رویکردهای منحصربه فردش در خدمات عمومی شناخته شد.

پس‌‏از گذشت ده سال، در سال ۲۰۱۰ به سمت شصت و چهارمین شهردار تورنتو برگزیده شد و در سال ۲۰۱۳ دوباره به کرسی خود در شورای شهر برگشت.

پس‌‏از آن درحالی که برای انتخابات بعدی شهرداری‌‏ها برنامه‌‏ریزی می‌‏کرد، متوجه ابتلای به بیماری سرطان و تومور شکم شد و به ‌‏سبب بستری شدن، از دور رقابت انتخابات کنار کشید. راب فورد در مارس ۲۰۱۶ براثر وخامت بیماری‌‏اش درگذشت.

فعالیت‌‏های اجتماعی فورد تنها به سیاست محدود نبود. او به ورزش فوتبال بسیار علاقمند بود و خدمات شایان توجهی در این زمینه انجام داد.

جان توری، در نامه خود خطاب به کارکنانش درمجموعه شهرداری اظهار داشت که باتوجه به سال‌‏ها تلاش فورد در برنامه‌‏های فوتبال شهرش اتوبیکو، شایسته است که شورای شهر نام ورزشگاه « سنتنیال پارک » را به ورزشگاه « یادبود راب فورد » تغییر دهد.

او گفت که خانواده فورد و اعضای شورای محلی با این تغییرات موافقت کرده‌‏اند.

مطالب دیگر :

اجرای « ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون » به زودی در تورنتو

شکار لحظه عکاس عروسی : داماد کانادایی برای نجات پسربچه در آب پرید !

حضور پنج فیلم ایرانی در جشنواره بین‌المللی کودک کانادا

تورنتو، ۱۱ اکتبر، در سالن روی‌‌‌‌‏تامسون، میزبان ارکستر سمفونی شن‌‌‌‌‏یون خواهد بود. برای خرید بلیط و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت شن یون مراجعه کنید : shenyunperformingarts.org