کانادا

تایید مرگ نُه نفر : مراقب بیماری مسری گوشت خوار در انتاریو باشید

بیماری مسری گوشت خوار در انتاریو

(Zappys Technology Solutions, CC BY)

 

 مقامات بهداشت و درمان کانادا درمورد شیوع نوعی بیماری عفونی هشدار دادند.

بنابر اعلام مرکزسلامت میدلسکس لندن ، شیوع این نوع عفونت پیش‌‌‏رونده به نام « استریپتوکوکاس » streptococcus تاکنون جان نُه تن را در منطقه لندن انتاریو گرفته است.

شیوع این بیماری از بیش‌‌‏از ۱۸ ماه پیش اعلام شده و مرکز سلامت میدلسکس لندن می‌‌‏گوید که از ابتدای ماه آوریل ۲۰۱۶ تاکنون بیش‌‌‏از ۱۳۲ مورد ابتلابه این مرکز گزارش شده است.

۲۲درصد از این افراد نیاز به درمان در بخش مراقبت‌‌‏های ویژه داشته‌‌‏اند، ۱۵ درصد آنان دچار سندرم شوک سمی استریپتوکوکال شده‌‌‏اند و ۱۵ درصد نیز درنهایت به بیماری نکروتیزینگ فسکیتیز یا عفونت گوشت‌‌‏خوار مبتلا شده‌‌‏اند که درپی آن بافت‌‌‏های بدن از قبیل پوست وعضلات از بین می‌‌‏روند.

دکتر « گایان هوانیسیان »، معاون مرکز سلامت و بهداشت اظهار داشت که حدود نیمی از موارد ابتلا مربوط به مصرف کنندگان تزریقی مواد مخدر یا افرادی که فاقد مسکن ثابت هستند، بوده است.

حقایقی درباره قطع موقتی تنفس، هنگام خواب

علائم :

علائم آن به محل بروز عفونت بستگی دارد و ممکن است شامل تب، لرز، گلودرد، سرگیجه، احساس گیجی، درد شدید، قرمزی یا تورم در اطراف زخم باشد.

دکتر هوانیسیان گفت که در این رابطه اعلام هشدار شده چراکه مرکز سلامت شاهد افزایش موارد ابتلا در میان افرادی بوده که هیچ تماسی با مبتلایان به این بیماری نداشته‌‌‏اند.

او روز دوشنبه در برنامه‌‌‏ای خبری گفت : « لازم است که آنچه درحال رخ دادن است را بهتر درک کنیم، به همین دلیل هم زنگ هشدار را به صدا درآوردیم. »

هشدارها :

باکتری‌‌‏هاازطریق تماس مستقیم با ترشحات بینی وگلوی فرد مبتلا یا تماس مستقیم با زخم‌‌‏های عفونی پوست گسترش می‌‌‏یابند.

مرکز سلامت اعلام کرده که ضمن اینکه احتمال سرایت در تمام طول سال وجود دارد، میزان سرایت در زمستان افزایش می‌‌‏یابد.

به گفته این مرکز،اکثرعفونت‌‌‏های استریپتو کوکاس سبب بیماری‌‌‏های نسبتا خفیفی همچون گلودرد می‌‌‏شوند، اما این عفونت گاهی اوقات به طوربالقوه وبه شکلی جدی‎تر زندگی فرد راتهدید کرده و می‌‌‏تواند عضلات، خون وسایراندام‌‌‏ها را دربر بگیرد.

این مرکز برای پیشگیری از سرایت بیماری، شستن مرتب دست‌‌‏ها، پوشاندن دهان وبینی هنگام سرفه یاعطسه، اجتناب از استفاده مشترک ظروف غذا و نوشیدنی و اجتناب از استفاده مشترک مواد مخدر را توصیه می‌‌‏کند.

مطالب بیشتر :

جاده نور »، مکانی فوق‌‌‏العاده در انتاریو برای گشت‌‌‏وگذار تعطیلات کریسمس

آزار جنسی کودکان یک مهدکودک در چین

تخم مرغ دوست یا دشمن؟ (فایل صوتی)