فرهنگ و هنر

هنرنمایی همایون شجریان در استانبول

(تصویر از آرشیو)

 

در چارچوب نخستین جشنواره بین المللی موسیقی‌های سنتی مردمی استانبول کنسرت همایون شجریان و تهمورس و سهراب پورناظری در این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، همایون شجریان، خواننده سنتی ایرانی به همراه تهمورس و سهراب پورناظری در سومین روز جشنواره « موسیقی‌های سنتی مردمی استانبول » که با حمایت ریاست جمهوری ترکیه و به همت شهرداری استانبول در سالن « جمال رشید ری » منطقه حربیه این شهر برگزار می شود، به روی صحنه رفتند.

در این کنسرت که تمامی صندلی های سالن پر از تماشاگرانی از ترکیه و ایران بود، همایون شجریان گزیده‌ای از آثارها خود را با همراهی اساتید تار، سنتور، کمانچه، بربت از این کشور اجرا کرد.

در کنار همایون شجریان، تهمورس نوازنده تار و سه تار و سهراب پورناظری نوازنده کمانچه، حسین رضایی‌نیا، نوازنده دف، آیین مشکاتیان، نوازنده سازهای کوبه‌ای، مهیار طریحی، نوازنده سنتور، آزاد میرزاپور، نوازنده بربت و آرین کشیشی در گیتار بیس حضور داشتند.

همچنین تکنوازی‌‏های این هنرمندان در بخش‌‏های مختلف کنسرت با تشویق پروشور حضاران همراه شد.

در پایان یاووز بینگول از خواننده های معروف ترکیه ضمن آرزوی سلامتی برای محمد رضا شجریان، از اساتید ارزنده موسیقی ایران و پدر همایون شجریان دسته گلی تحت عنوان « ارمغانی از طرف مردم ترکیه به مردم ایران‌« به وی اهدا کرد.

این نخستین اجرای همایون شجریان در استانبول بود.

مطالب دیگر :

تداوم اعتراضات در فرانسه در نتیجه افزایش مالیات‌ها و فقر فزاینده مردم

توسعه فضای سبز، راه حل کنترل افزایش دما و وقوع سیل