فرهنگ و هنر

اجرای « ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون » به زودی در تورنتو

ارکستر سمفونی شن یون در تورنتو

(Dai Bing/Epoch Times)

 

تورنتو، ۱۱ اکتبر، در سالن روی‌‌‌‌‏تامسون، میزبان ارکستر سمفونی شن‌‌‌‌‏یون خواهد بود.

ارکستر سمفونی شن‌‌‌‌‏یون، یکی از برجسته‌‌‌‌‏ترین و باشکوه‌‌‌‌‏ترین ارکسترهایی است که از شروع اجراهای موفق خود در سراسر دنیا، شنوندگان خود را مسحور ملودی‌‌‌‌‏های بدیع و زیبای خود کرده است.

ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون به شیوه‌‌‌‌‌‌‌‏ای نو، ­با ترکیب زیبایی از آلات موسیقی شرقی وعظمت ارکستر کامل غربی، روح پنج هزار سال فرهنگ چین را در خود دارد و هرگز پیش از این، زیبایی فوق‌‌‌‌‏العاده ملودی‌‌‌‌‏های چینی و عظمت سمفونی‌‌‌‌‏های غربی این چنین یکپارچه ترکیب نشده‌‌‌‏اند.

در هم‌‌‌‌‏آوایی بی‌‌‌‌‏نظیر سازهای زهی، کوبه‌‌‌‌‏ای و بادی غربی و شرقی همچون « ارهو » و « پیپا »، ارکستر موسیقی غربی به مثابه پایه‌‌‌‌‏ای عمل کرده و صدای آلات موسیقی باستانی چین را برجسته می‌‌‌‌‏کند.

نت‌‌‌‌‌‌‌‏های ظریف ساز « پیپا » تداعی‌‌‌‌‌‌‌‏گر حسی از قلمروهای آسمانی و صدای دلربای « ارهو » با ۴ هزار سال قدمت، تقلیدی از صدای انسان است. این سازها با تقدم بر ملودی ارکستر کامل غربی، تجربه موسیقایی ژرفی می‌‌‌‌‌‌‌‏آفرینند که به طورعمیق در قلب انسان طنین انداز می‌‌‌‌‌‌‌‏شوند.

ملودی‌‌‌‌‏های روح‌‌‌‌‏نواز و پر تحرک برخواسته از امپراطوری چین باستان به عنوان زیربنا، به سمفونی غربی آن جان بخشیده  و این چیزی است که موسیقی شن یون را منحصربه فرد کرده و افقی جدید در موسیقی کلاسیک محسوب می‌‌‌‌‏شود.

« ارکستر سمفونیک شن‌‌‌‌‏یون » روز چهارشنبه ۱۱ اکتبر، ساعت ۸ شب، در « روی‌‌‌‌‏تامسون هال » تورنتو، میزبان علاقمندان موسیقی و هنر فاخر خواهد بود.

برای خرید بلیط و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید :

shenyunperformingarts.org

بیشتر بخوانید :

ارکستر سمفونیک شن یون، نو‌‏آوری در موسیقی کلاسیک