تغذیه, سلامت

چه مدت زمان لازم است تا به وزن مورد نظر خود برسید؟

وقتی صحبت از کاهش وزن می شود ، مطمئناً کاهش وزن آرام و ثابت نسبت به لاغری سریع، برنده مسابقه کاهش وزن است

 

رژیم غذایی که فقط سبزیجات خام دارد نه تنها خسته کننده است، بلکه بعید به نظر می‌رسد که بتواند باعث کاهش وزن پایدار شود (Pexels.com)

هرکسی از تاثیر وزن بر سلامتی آگاه است. وزن زیاد اغلب با التهاب، کلسترول بالا، درد مفاصل و تعداد دیگری از بیماری‌های مزمن همراه است. البته اکثر شما از راه‌هایی که باعث کاهش سریع چربی‌ها می‌شوند، اطلاع دارید. اما آیا ازدست دادن چربی با سرعت نور برای‌تان حقیقتا مفید است؟

مطمئنا این‌طور نیست. درواقع تحقیقات زیادی نشان داده که کاهش سریع چربی بدن برای سلامتی طولانی مدت مضر است. رژیم‌های غذایی خیلی سخت باعث می‌شوند که مدت کوتاهی بعد از اتمام رژیم حتی بیشتر وزن بگیرید و وضعیت شما از قبل‌تان بدتر می‌شود !

برای مثال یکی از بستگان نزدیک من، برای اینکه هرچه سریع‌تر به هدف کاهش وزن خود برسد، از ورزش و رژیم غذایی شدیدی استفاده کرد. با این‌که هدفش این بود که در ۳ هفته ۷ کیلوگرم وزن کم کند، اما چون بعد از هردوره رژیم چاق‌تر می‌شد،‌ مجبور شد هدف خود را به کاهش ۹ تا ۱۳ کیلوگرم تغییر بدهد.

سرعت ایده‌آل برای کاهش وزن، نیم تا یک کیلوگرم درهفته است. در نتیجه برای کاهش ۷ کیلوگرم از وزن‌تان به صورت سالم و پایدار، به ۷ تا ۱۵ هفته زمان نیاز دارید.

کاهش چربی پایدار با تغییردادن سبک زندگی به‌دست می‌آید. نوشیدن آب بیشتر، محدود کردن غذاهای فرآوری شده، خوردن بیشتر میوه، سبزی، چربی سالم و مواد پروتئینی بدون چربی بهترین راه است. البته افزایش فعالیت‌های بدنی هم به سوزاندن کالری‌های اضافه کمک می‌کند. برای بسیاری از افراد، صرفا ایجاد این تغییرات کافی است. وقتی به نقطه‌ای رسیدید که شماره روی ترازو کم نمی‌شود، نگران نشوید فقط  ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری از غذای‌تان را کم کنید یا ورزش‌تان را افزایش دهید.

انجام همه این‌کارها باعث کاهش وزن‌تان می‌شود و از همه مهمتر این که منجر به کاهش کلسترول، التهاب و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن می‌شود.

دفعه دیگر که به کاهش وزن فکر کردید، روی کاهش وزن پایدارتمرکز کنید به جای اینکه به کاهش وزن سریع فکر کنید. به خاطر داشته باشید که در مسابقه کاهش وزن، روش پایدار و آرام برنده می‌شود.

دون آنره دارای لیسانس پزشکی قانونی از دانشگاه ویندزور کانادا است. اصل این مقاله در سایت زیر آمده است :

Bel Marra Health.

15585

آخرین اخبار دنیا بدون سانسور خبری را در ایمیل خود دریافت کنید!

اپک تایمز رسانه ای فعال به ۲۱ زبان در ۳۵ کشور

15856