زندگی بهتر

ماجرای دسته چوب بیس بال یک دلاری که خریدار و صاحبش را غافلگیر کرد

©YouTube Screenshot | KCCI

« بروس اسکاپچی »، معمولا از حراج‌‌‌‏های خانگی استقبال می‌‌‌‏کند. به خصوص در فصل تابستان اگر کسی وسایل منزلش را برای فروش گذاشته باشد، حتما سری به آنجا می‌‌‌‏زند.

یک روز در سال ۲۰۱۳، بروس سری به یک حراج لوازم خانه زد و چوب‌‌‌‏های بیس بالی که زیر یک میز چیده شده بودند، توجهش را جلب کرد.

©YouTube Screenshot | KCCI

بروس می‌‌‌‏گوید : « یک سری چوب بیس بال زیر میز دیدم که بیشترشان فلزی بود. یکی از چوب‌‌‌‏ها نظرم را جلب کرد … می دانستم که با بقیه فرق می‌‌‌‏کرد و مطمئنا ارزشش بیشتر از یک دلار بود. صاحب وسایل را صدا زدم و پرسیدم که آیا می‌‌‌‏داند این چیست؟ او هم به سادگی پاسخ داد که مسلما چوب بیسبال است. او را به کناری بردم و گفتم که این چوب بیس بال با بقیه فرق می‌‌‌‏کند. »

©YouTube Screenshot | KCCI

سو مکنتی، صاحب وسایل گفت : « بروس برایم توضیح داد که به عقیده او این چوب به « جک روزولت رابینسون » که به نام « جکی رابینسون » معروف است، تعلق دارد. این بازیکن آفریقایی-آمریکایی، از بهترین‌‌‌‏های بیس بال دنیا است. بروس گفت تنها یک راه برای اطمینان از صحت گفته‌‌‌‏اش وجود دارد و از من خواست که یک مداد برای او بیاورم. »

©YouTube Screenshot | KCCI

©YouTube Screenshot | KCCI

« بروس مداد را روی قسمتی از دسته چوب کشید و گفت که اگر این قسمت را جلوی نور خورشید ببریم باید بتوانیم امضای جکی رابینسون را ببینیم … و همین اتفاق رخ داد. »

سو افزود : « چوب بیس بال یک دلاری که برای فروش گذاشته بودم را سریع به داخل خانه بردم. فرزندانم در کودکی بارها با این چوب بازی کرده بودند. »

©YouTube Screenshot | KCCI

©YouTube Screenshot | KCCI

هر چند که سو ماجرای پشت این چوب را نمی‌‌‌‏دانست اما برایش جای تعجب هم نداشت.

سو گفت : « عمویم بیس بال حرفه‌‌‌‏ای بازی می‌‌‌‏کرد و دست چپش خیلی قوی بود. همه او را جو چپه صدا می‌‌‌‏کردند. او و جکی رابینسون  در تیم « بروکلین داجرز » با هم بازی می‌‌‌‏کردند. »

مطالب دیگر :

چگونه « جی ژا » به سوگندش پایبند ماند !

مرگ پدر کیت اسپید، یک روز قبل از مراسم خاکسپاری دخترش

آینده دختری که در ده ماهگی زیر چرخ‌‏های ماشین راننده‌‏ای مست قرار گرفت