زندگی بهتر

آینده دختری که در ده ماهگی زیر چرخ‌‏های ماشین راننده‌‏ای مست قرار گرفت

وقتی آوا لوپز تنها ۱۸ ماه داشت، راننده مستی با ماشین از رویش رد شد. اتفاقی که حتی بزرگسالان ممکن است از آن جان سالم به در نبرند.

در زمان وقوع این حادثه، آوا به همراه مادر و خواهرش در حیاط بودند.

به گزارش ان‌‌‏تی‌‌‏دی، « تریسی لوپز »، مادر آوا می‌‏گوید : « حادثه سال ۲۰۰۹ روی داد، ولی انگارهمین دیروز بود. دوربین مدار بسته تصویر حادثه را ضبط کرده است »

آوا جلوی حیاط ایستاده بود و با سبزه‌‏ها بازی می‌‏کرد که یک دفعه سر و کله یک بنز پیدا شد. راننده هم از نوشیدن شراب مست بود و هم داروی خواب آور مصرف کرده بود.

ماشین هر سه نفر را زیر گرفت و آوا تقریبا بی‌‏جان افتاده بود. پس از انتقال او به بیمارستان، پزشکان گفتند که زنده نخواهد ماند. پس از دو ماه کما، آوا به زندگی بازگشت اما دوره نقاهتش خیلی طولانی بود.

مطلب دیگر : مومیایی کروکودیل‌‌‌‌‏های مصر دوباره آزمایش شدند؛ نتیجه تحقیق داشنمندان را شگفت‌‏زده کرد

تریسی گفت : « وقتی از کما خارج شد، قادر به انجام هیچ کاری نبود. باید همه چیز را یاد می‌‏گرفت : راه رفتن، حرف زدن، قورت دادن … سال‌‏‌‏ها طول کشید تا خوب شود. »

در این مدت، زنی که آوا را زیر گرفته بود، تنها به شش ماه زندان و ده سال تعلیق مراقبتی متهم شد و تریسی از رای دادگاه خیلی ناامید بود.

آوا روزی چند بار تحت درمان قرار می‌‏گرفت و کودکان همسن و سالش ناتوانی و بینایی ضعیفش را مسخره می‌‏کردند. مادرش می‌‏گوید : « الان وقتی مردم آوا را می‌‏بینند به نظرشان حال آوا خوب است. اما آوا می‌‏توانست خیلی سالم‌‏تر از این باشد. حقش بود که در دوران کودکی‌‏اش عادی و سالم باشد. »

با دیدن این همه سختی، تریسی تصمیم گرفت که بنیاد خیریه‌‏ای با نام « آرزو‌‏های آوا » تاسیس کند که مخصوص کودکان آسیب دیده و ناتوان است.

بنیاد « آرزو‌‏های آوا » توانسته کمک‌‏های زیادی جمع‌‏آوری کند و فرصت‌‏های زیادی را در اختیار کودکان ناتوان قرار دهد.

آوا اکنون ده ساله است و دختری پر نشاط، معاشرتی و سرشار از مهربانی است. تریسی می‌‏گوید : « آوا روحیه خیلی مقاومی دارد و سختی‌‏های زیادی را تحمل کرده است. او برای حفظ زندگی به سحتی جنگید. آنچه در ده سال زندگی‌‏اش پشت سر گذاشته، خیلی از بیشتر از چیزی است که دیگران در تمام زندگی‌‏شان تحمل می‌‏کنند. »

مطالب دیگر :

سگ در کنار نرده‌‏ها شروع به ناله می‌‏کند؛ صدایی که پس از آن شنیده می‌‏شود صاحبش را شوکه می‌‏کند

انگشتر ارزان قیمت دست دوم، سی سال بعد راز خود را آشکار کرد