دیدگاه

در سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین، دنیا با یک انتخاب روبرو است

یک مأمور پلیس در میدان تیان‌آن‌من پکن ، ۱۸ مارس ۲۰۱۸ (Greg Baker/AFP/Getty Images)

روز یکم ژوئن، سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین بود و درست کمی پیش از آن، تازه‌ترین گزارش سالانه بین‌المللی دربارۀ آزادی مذهبی در دنیا، منتشر شد و طی آن بیان شد که چطور حزب کمونیست چین سال‌ها است که به آزار و سرکوب شدید میلیون‌ها نفر از معتقدین مذهبی و روش‌های معنوی نظیر مسیحیان، بوداییان، مسلمانان و نیز تمرین کنندگان روش معنوی فالون گونگ می‌پردازد.

بیش از ۷۰ سال است که حزب کمونیست چین با ادیان مختلف مبارزه کرده است. مبارزه علیه دین بخش مهمی از ماهیت این حزب است. حزب کمونیست نمی‌تواند وجود اراده آزاد و افکار آزاد را تاب بیاورد، بنابراین تلاش برای از بین بردن تمام ادیان و باورها برایش اجتناب ناپذیر است.

کتاب « نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست » منتشر شده توسط اپُک تایمز، تشریح می‌کند که چطور حزب کمونیست چین یک « فرقه شیطانی » است.

در این کتاب آمده است که « هنگامی که حزب کمونیست برای اولین بار شکل گرفت، مارکسیسم را به عنوان حقیقت مطلق جهان در نظر گرفت. »

« حزب کمونیست از همان ابتدای شکل‌گیری و پایه‌گذاری، مارکسیسم را به‌عنوان حقیقت مطلق در نظر گرفت و مردم را به انجام یک مبارزه‌ی طولانی و مادام‌العمر به منظور دستیابی به هدف غایی یعنی “ساختن بهشت کمونیست بر روی زمین” تشویق کرد. »

حزب کمونیست چین، الحاد و بی‌دینی را ترویج داده و دین را « افیون معنوی » می‌داند که می‌تواند مردم را مسموم کند. حزب کمونیست چین، با استفاده از قدرتش تمامی ادیان را در چین سرکوب کرد و سپس قدرت مطلق را در کشور به فرقه‌ حزب کمونیست سپرد.

این حزب فرهنگ سنتی را نابود کرد و سنت و اخلاق را به نام انقلاب ریشه کن کرد.

تنها در نبود حزب کمونیست چین است که می‌توان چین جدیدی داشت.

تنها در نبود حزب کمونیست چین است که چین می‌تواند امیدی داشته باشد.

بدون حزب کمونیست چین، مردم صادق و مهربان چین جلال و جبروت تاریخی چین را دوباره خواهند ساخت.

نظام مالکیت دولتی حزب کمونیست، کنترل حزب را بر تمام جامعه را ایجاد کرده است. کنترلی که هم جنبه مادی و هم جنبه معنوی مردم چین را در بر می‌گیرد و اینگونه دائماً تئوری‌ها و تبلیغات حزب کمونیست گریبانگیر مردم چین است. تئوری‌ها و آموزه‌هایی که درست بر خلاف سرشت و طبیعت انسانی است.

به همین دلیل « نُه شرح و تفسیر » می‌گوید « از میان برداشتن دگراندیشان یکی از موثرترین ابزارهای این فرقه‌ی شیطانی در گسترش مکتبش بوده است. از آنجایی‌که مکتب و رفتار این فرقه‌ی شیطانی بسیار مسخره و احمقانه است، حزب کمونیست می‌بایست که آن‌را به زور و با توسل به خشونت و کشتار دگراندیشان به مردم بقبولاند. »

این خشونت می‌تواند شکنجه، قتل یا حتی قتل عام باشد.

روز ۲۵ آوریل ۱۹۹۹ ، جیانگ زِمین رهبر وقت حزب کمونیست، در نامه‌ای به کمیته مرکزی حزب نوشت « آیا مارکسیسم، مادی‌گرایی و الحادی که اعضای حزب کمونیست ما از آن حمایت می‌کنند نمی‌‌‏تواند بر آنچه که فالون گونگ ترویج می‌دهد پیروز شود؟ »

وقتی مردم چین به جای تئوری‌های کمونیسم، به دنبال آموختن اصول اخلاقی سنتی و ژرف فالون گونگ مبنی بر حقیقت، نیکخواهی، بردباری رفتند، حزب کمونیست چین ترسید و این ترس توجیحی است برای ۲۰ سال آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون گونگ توسط حزب کمونیست.

آموزه‌های معنوی فالون گونگ یا آموزه‌های ادیان راستین که در حال حاضر تلاش می‌کنند در چین زنده بمانند، جایگزینی هستند برای آنچه که حزب کمونیست چین  آن را « سرشت حزبی » می‌نامد آن را در مردم القا می‌کند.

« نُه شرح و تفسیر » بیان می‌کند که حزب از مردم می‌خواهد که در هر زمانی برای رها کردن عقاید و اصول شخصی خود آماده باشند، و مطیع مطلق خواسته‌های حزب و رهبر حزب باشند.

جُرج اوروِل داستان‌نویس و روزنامه‌نگار انگلیسی در رمان مشهور « ۱۹۸۴ » خود درباره این وقایع هشدار داد.

در این رمان، پس از اینکه شخصیت اصلی، وینستون اسمیت، دستگیر و زندانی شد، به طور مکرر توسط « وزارت عشق » شکنجه می‌شد. یکی از اهداف این کار این بود که او را مجبور کنند منطق ریاضی (  ۴ = ۲+۲ ) را رها کند.

در نهایت، وینستون یک اصل منطقی را رد کرد و نتیجه ۲ به علاوه ۲ برابر ۵ که توسط وزارت عشق تحمیل شده بود را پذیرفت.

جُرج اوروِل، ماهیت حزب استبدادی حزب کمونیست را درک کرد. نتیجه منطقی مهم نیست. برای حزب معم مجبور کردن همه به پذیرفتن « حقیقت » کاملا غیر منطقی حزب است.

به همین ترتیب، در جنگ حزب کمونیست چین در برابر دین، هدف نهایی این است که همه را مجبور به ترک آزادی خود و پذیرفتن نتیجه‌های پوچ حزب کمونیست کنند.

به رغم این تلاش‌های حزب برای کنترل ذهن و روح یک ملت، تعداد بسیار زیادی از مردم چین علیه حزب کمونیست چین مبارزه کرده‌اند : مخالفین که از دموکراسی حمایت کرده‌اند، وکلای حقوق بشر که قصد دارند قانون را در چین حاکم کنند. کشاورزانی که تلاش کرده‌اند زمین خود را حفظ کنند ( در راستای حفظ مالکیت خصوصی )، مسیحیانی با کلیساهای خانگی، بودایی‌های تبت، مسلمانان اویغور و دیگر کسانی که برای آزادی عقیده خود مبارزه کرده‌اند؛ و مهم‌تر از همه تمرین کنندگان فالون گونگ که سال‌ها است طی بزرگترین نافرمانی مدنی، تلاش می‌کنند درباره اصول معنوی روش خود به مردم بگویند، درباره آزار و شکنجه‌ای که متحمل شده‌اند به مردم بگویند، و از لزوم فروپاشی حزب کمونیست مردم را آگاه کنند.

از زمان انتشار « نُه شرح و تفسیر درباره حزب کمونیست » در سال ۲۰۰۴، « اپُک تایمز » خواستار پایان حزب کمونیست چین شده است. این کتاب اینگونه به پایان می‌رسد :

« تنها در نبود حزب کمونیست چین است که می‌توان چین جدیدی داشت.

تنها در نبود حزب کمونیست چین است که چین می‌تواند امیدی داشته باشد.

بدون حزب کمونیست چین، مردم صادق و مهربان چین جلال و جبروت تاریخی چین را دوباره خواهند ساخت. »

نمایشنامه‌ای که اکنون در سرزمین چین اجرا می‌شود، دو راهی در تاریخ است. بقای حزب کمونیست تنها در نابود کردن کسانی که به شکل متفاوتی فکر می‌کنند. بقای حزب کمونیست چیزی است که آزادی و امنیت در کل جهان را به خطر می‌اندازد.

بنابراین، اکنون همزمان با سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین، تمام جهان با یک انتخاب رو به رو است : حمایت از آزادی مذهبی مردم در چین، و یا سکوت در برابر اهریمن حزب کمونیست چین. هیچ حد واسط و انتخاب دیگری وجود ندارد. آینده ما در گرو این انتخاب است.

مطالب دیگر :

تیرگان، جشن باد و رحمت و فرشته باران

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۷ : نابودی خانواده (قسمت اول)

15585

آخرین اخبار دنیا بدون سانسور خبری را در ایمیل خود دریافت کنید!

اپک تایمز رسانه ای فعال به ۲۱ زبان در ۳۵ کشور

15856