سلامت, طب سنتی چینی

خواص درمانی جلبک دریاییِ سرشار از خاصیت را بشناسید

خواص درمانی جلبک دریاییِ سرشار از خاصیت را بشناسید

(hlphoto/shutterstock)

جلبک دریایی یا « سی وید »، گیاهی با ریشه‌های نواری دراز، قهوه‌‌‌‏ای و کبود زیتونی است که طول آنها در برخی از انواع آن تا هفتاد متر می‌رسد.

در آب دریا غوطه‌‌‌‏ور بوده و اغلب در سواحل دریاها و اقیانوس‌‌‌‏ها و روی تخته سنگ‌های ساحلی دریاهای عمیق نیز دیده می‌‌‏شود. تازه و خام آن بوی نامطبوعی دارد و طعمش شور و تهوع‌‌‌‏آور است؛ ولی پس از پخته شدن یا کباب کردن، بوی آن برطرف می‌‌‌‏شود.

خواص درمانی جلبک دریایی

مصرف جلبک پخته یا کباب کرده سرشاز از ید است و برای درمان گواتر مفید است و از بزرگ شدن غده تیرویید جلوگیری می‌‌‌‏کند. می‌‌‌‏توانید جلبک را سوزانده و حاصل سوخته آن را هر شب بر محل گواتر بمالید، چراکه در درمانش موثر است.

خود برای محافظت بدن دربرابر عوارض تشعشع‌‌‌‏های اتمی، بیماری قلبی و مسمومیت‌‌‌‏های ناشی از جذب فلزات سنگین نیز استفاده می‌‌‌‏شود.

در متعادل کردن وزن افراد چاق موثر است. برای کاهش کلسترول و فشار خون مفید بوده و در درمان آرتروز نیز تاثیر بسزایی دارد.

خوردن تنتور آن برای کنترل بیماری سِل، رفع اختلالات کبد و طحال، رفع ترشحات مفرط دستگاه تناسلی زنان، برطرف کردن مشکلات عادت ماهیانه، تومورهای تخمدان و بزرگ‌‌‌‏شدگی رحم مفید است. تنتور، در اصطلاح پزشکی مایعی است که از تاثیر الکل یا اتر بر عصاره مواد گیاهی یا حیوانی یا معدنی بدست می‌‌‌‏آید.

به یاد داشته باشید مصرف بیش‌‌‌‏ازحد مجاز آن، مسمومیت حاصل از افزایش یُد در بدن ایجاد می‌کند که با عوارضی مثل تب، تهوع، آشفتگی، تشنگی، اسهال، درد شکم و ضربان قلب نامنظم را نشان می‌‌‌‏دهد.

برگرفته ازکتاب گیاهان دارویی، تألیف حاجی احمد شریفی

مطالب دیگر :

« رمز افشاگری » : برنده جایزه بزرگ جشنواره بین‌المللی فیلم کانادا

آیا واقعا بهتر است صبحانه را هم‌‌‏چون پادشاه، ناهار را مثل شاهزاده و شام را مانند فردی فقیر بخورید؟

15585

آخرین اخبار دنیا بدون سانسور خبری را در ایمیل خود دریافت کنید!

اپک تایمز رسانه ای فعال به ۲۱ زبان در ۳۵ کشور

15856